Gary Gensler je pod tlakem a terčem možného vyšetřování! Pro FTX měl “zařídit” regulační monopol

sec, komise, sec, clayton, regulátor, cenné papíry, burzy,

Kongres už začal řešit kolaps FTX a šetření by se podle Fortune mělo dotknout i předsedy americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Garyho Genslera.

Hack, podivné machinace, vyšetřování, domino efekt.. Co nového kolem FTX: Speciál Zprávy týdne

Je Gensler v koutě?

Právník a podporovatel XRP John Deaton zahajuje veřejnou kampaň, jejímž cílem je přesvědčit zákonodárce, aby prošetřili předsedu Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Garyho Genslera a jeho vazby na FTX a Sama Bankmana-Frieda.

Také další zdroje hovoří o tom, že se šéf SEC pravděpodobně bude zpovídat z toho, jak je možné, že agentuře pod nosem unikl výbuch miliard dolarů v zákaznických vkladech na FTX. To by se mohlo stupňovat v lednu poté, co převezmou kontrolu ve sněmovně Republikáni. Jak uvádí Fortune:

„Je v koutě,“ řekl mi jeden zasvěcenec z Washingtonu, který je zapojený do krypto scény, a řekl, že Kongres bude mít zájem grilovat Genslera na otázce, proč jeho agentura zmeškala masivní podvod, který se odehrál přímo pod jejím nosem. Někteří zákonodárci se také pravděpodobně zeptají předsedy SEC, proč se jen měsíc před implozí FTX místo toho zapojil do vysoce teatrální donucovací akce proti Kim Kardashianové kvůli menšímu prodeji tokenů z roku 2021.

Zástupce Tom Emmer (R-Minn.), člen vedení Republikánské strany, již v březnu naznačil, že je připraven vyšetřovat Genslera kvůli údajnému plánu na zajištění regulačního monopolu v USA pro FTX.

FTX má více než 1 milion věřitelů! Uvádí to aktualizované prohlášení o bankrotu

Petice

Mezitím se za vyšetřování Genslera sbírají podpisy na petici na Change.org, kterou v době přípravy článku podepsalo okolo 3 500 lidí. V petici se uvádí:

Úkolem SEC je chránit investory, ale Gary Gensler jako předseda představenstva znovu a znovu nedokázal ochránit maloobchodní držitele digitálních aktiv. Nyní se objevily důkazy, které dokazují, že Gensler se před multimiliardovým kolapsem FTX setkal se strůjcem toho, co může být jedním z největších podvodníků v americké historii, Samem Bankman-Friedem. Veřejné dokumenty odhalily, že předseda Gensler a jeho vedoucí zaměstnanci se setkali s Bankman-Friedem kvůli “žádné akci”, zatímco SEC přímo pod nosem probíhal masivní podvod.

Advertisement

Není to poprvé, co se Gensler dostal pod etický cloud, jako když byl předmětem vyšetřování generálního inspektora, když byl předsedou Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Je čas na úplné Kongresové vyšetřování Genslerovy role v jednom z největších finančních podvodů v americké historii, zejména proto, že rezervoval zdroje SEC pro vymáhání práva na „regulaci soudní cestou“ proti nepodvodným případům – proti krypto společnostem jako LBRY a Ripple.

Fortune dále naznačuje, že svou roli v celé věci budou hrát politické hry a lidé z Demokratické strany můžou mít zájem za Genslerem stát, zatímco Republikáni se potenciálně mohou pokusit ho z vedení SEC sesadit. Debata o tom, jak regulovat kryptoměny, se tak má stále více odehrávat po stranické linii, což může být pro kryptosektor špatná zpráva.

Komisařka SEC Hester Peirce: Bankrot FTX může být budíčkem, který regulátoři potřebují

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.