Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Komisařka SEC Hester Peirce: Bankrot FTX může být budíčkem, který regulátoři potřebují

Krach FTX by konečně mohl být „katalyzátorem“ regulace, řekla Hester “kryptomáma” Peirce.

Budíček pro regulace

Katastrofa kryptoburzy FTX a její následné vyhlášení bankrotuu podle kapitoly 11 v USA přinesly kryptoprůmyslu velkou negativní pozornost. To však může být jen budíček, který američtí zákonodárci potřebují, řekla Hester M. Peirceová, komisařka Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Pod ochranou před bankrotem podle kapitoly 11 si dlužník obvykle ponechává kontrolu nad svými operacemi, zatímco však podléhá soudnímu dohledu.

Navzdory temným okamžikům pro průmysl by pád FTX mohl být „katalyzátorem“ či budíčkem pro vládní agentury, které by si měly „sednout“ a vytvořit jasné předpisy.

To neznamená jen podat donucovací opatření, ale také musíme vědět, když o tom jako společnost přemýšlíme, jak chceme tuto věc regulovat.

Další lavina bankrotů? BlockFi pozastavuje výběry v šoku ohledně kolapsu FTX a Alamedy

Pierce dodává, že řešení by mohlo být nalezeno produktivnějším a účinnějším způsobem, pokud by se SEC a Commodities of Futures Trading Commission (CFTC) nějakým způsobem koordinovaly.

V pátek požádala FTX Group spolu s FTX.com, FTX US, Alameda Research a odhadem „130 přidružených společností“ o ochranu před bankrotem v USA. Mezitím generální ředitel společnosti Sam Bankman-Fried oznámil rezignaci.

Ačkoli Pierce hovoří o regulačním budíčku, otázka zní, zda to budou prospěšné regulace. Přinesou do odvětví jasnost a sníží rizika, nebo zadusí inovace a spustí ještě větší kolaps.

Dohoda s Binance pohořela! FTX žádá investory o nouzové financování chybějících 8 miliard dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *