Dohoda s Binance pohořela! FTX žádá investory o nouzové financování chybějících 8 miliard dolarů

koš, kontejner, popelnice, konec, odpad,

Záchranný plán akvizice kryptoburzy FTX selhal. SBF se nyní obrací na kohokoli s prosbou o pomoc, chybí 8 miliard.

Binance zařadila zpátečku

Binance jako důvody pro ukončení dohody uvedla obvinění ze špatného nakládání se spotřebitelskými prostředky a vyšetřování ze strany regulátorů. Akvizice neproběhne.

Podle původní zprávy Binance zvažovala akvizici, aby „pomohla pokrýt krizi likvidity.“

Řada tweetů od Binance potvrdila, že „nebude usilovat o potenciální akvizici“ kryptoburzy FTX s odkazem na „zprávy týkající se nesprávného zacházení s finančními prostředky zákazníků a údajných vyšetřování amerických agentur.“

O údajném šetření ze strany SEC a CFTC 9. 11. informoval Bloomberg. Agentury podle zprávy prošetřují nakládání s prostředky zákazníků burzy a napojení na další podniky vlastněné Samem Bankman-Friedem, tedy Almeda Research.

Sam Bankman-Fried už nepatří mezi 500 nejbohatších lidí světa

FTX žádá o nouzové financování

Po selhání ne závazné dohody o akvizici SBF veřejně požádal v podstatě kohokoli o pomoc. Zřejmě doufá, že se objeví investor, který do kryptoburzy FTX vloží kapitál, aby ji zachránil před krachem a později na tom vydělal.

Advertisement

Deficit, způsobený záplavou žádostí o výběr na jeho kryptoburze v posledních dnech v kombinaci s nedostatky v krytí, vyčíslil na 8 miliard dolarů. Informoval o tom Wall Street Journal. Podle nepotvrzených zpráv by pak asi polovinu z toho, tedy 4 miliardy, mohla FTX dát dohromady z vlastních zdrojů a zbytek z dluhu.

Bankman-Fried také údajně řekl, že použije své osobní bohatství k pokrytí části vkladů zákazníků, přičemž kryptoburza FTX nebude schopna „vypořádat výběry, protože její kolaterál klesal na hodnotě a nebylo možné jej zlikvidovat.“

9. listopadu webová stránka FTX po přibližně dvouhodinovém výpadku zveřejnila oznámení:

„V současné době nejsme schopni zpracovat výběry. Důrazně nedoporučujeme vklady.”

Kryptotrh reagoval na zprávy propadem. Bitcoin si našel nové low tohoto cyklu. Asi 90 % tržní hodnoty ztratily tokeny FTX a více než 50% pád prodělala Solana. V obou případech byly příčinou vazby na Almedu a FTX.

Závěr

Kryptomarket prodělal prudké propady poté, co přistála další černá labuť – kolaps FTX.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.