Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nekonečné utrpení akcií a kryptoměn pro vysoké sazby je falešný příběh: Raoul Pal

Bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs Raoul Pal říká, že na cenu aktiv má vliv změna sazeb, ale jejich následná výše již není tak důležitá.

Bitcoin koreluje s peněžní zásobou

Než se dostaneme k výrokům, se kterými řada z vás pravděpodobně nebude tak docela souhlasit, podívejme se na jeden velmi zajímavý graf. Jedná se o vztah výkonnosti Bitcoinu a peněžní zásoby M2.

Měnový agregát M2 označuje oběživo, tedy bankovky a mince, a peníze na běžných účtech + termínované vklady.

V novém vydání zpravodaje Global Macro Investor Pal říká, že Bitcoin je většinou řízen dostupnou peněžní zásobou (Global M2) ve finančním systému po celém světě.

Uvedl:

Paul Tudor Jones kdysi řekl, že když se opět roztočí kohoutky s penězi, chcete vlastnit nejrychlejšího koně. V případě roku 2020/2021 měl na mysli Bitcoin. Tentokrát to bude celkově krypto…

Zde je graf BTC vs Global M2. Všimli jste si něčeho divného? Ano, nemůžeme škálovat horní část grafu, protože když M2 výrazně stoupne, Bitcoin jde exponenciálně nahoru.

Zdroj: Global Macro Investor

Elon Musk tvrdí, že SBF daroval Demokratické straně více než 1 miliardu dolarů

Sazby nepůsobí nekonečné utrpení akcií a kryptoměn

Zatímco mnoho investorů se obává relativně vysokých úrokových sazeb a pravděpodobnosti, že v budoucnu půjdou výše, Pal říká, že to není tak velký problém, jak si většina myslí.

Podle experta na makro vyšší cena peněz nebude neomezeně působit negativně na cenu rizikových aktiv, jako jsou kryptoměny a akcie.

Mnozí nebudou souhlasit, ale podle mého názoru je to falešný příběh. Faktem je, že vyšší sazby nejsou překážkou pro techy nebo širší trh, a to je důvod, proč je mi opravdu jedno, jestli sazby zůstanou na dejme tomu 3 % (což si nemyslím).

Slyšeli jste mě to říkat mnohokrát: záleží na rychlosti změny sazeb, nikoli na úrovni sazeb. Je úplná blbost tvrdit, že pokud sazby zůstanou na 4 %, tak budou donekonečna trpět růstové akcie, krypto atd. Takhle svět nefunguje. Můžete také zahodit ten nesmysl o nákladech kapitálu. Adopce technologií je příliš rychlá na to, aby na tom záleželo.

Vezměme si případ Google… Průměrné roční výnosy téměř 30 % bez jakéhokoli dluhu. Myslíte si, že Google zajímá, jestli jsou náklady na kapitál 1% nebo 5%? Rozhodně ne! A nezajímá to ani investory.

 

Blíží se vánoční bitcoinová rally, říká analytik, který předpověděl krypto krach v květnu 2021

Závěr

V současné době je velká část investorů přesvědčená, že vysoké sazby FEDu jednoznačně způsobí výrazný pád na globálních finančních trzích. Tento článek neslouží jako prezentace jediné možné pravdy, ale pro informování a doplnění odlišného pohledu na věc.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *