Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Institucionální investoři přesouvají peníze z Bitcoinu již 4. týden v řadě: CoinShares

CoinShares ve své nejnovější týdenní zprávě Digital Asset Fund Flows Weekly Report uvádí, že institucionální investiční produkty digitálních aktiv vykazují odliv kapitálu.

 

Trh bitcoinových NFT dosáhne do roku 2025 4,5 miliardy dolarů: Galaxy

 

Instituce stahují peníze z kryptoměn

CoinShares, největší evropská investiční a obchodní skupina pro digitální aktiva, říká, že instituce prodávají digitální aktiva. Institucionální krypto investiční produkty utrpěly minulý týden již čtvrtý po sobě jdoucí týden odlivu.

Jen za poslední týden došlo k odlivu v hodnotě 17 milionů dolarů z kryptoměnových investičních produktů. Menší přílivy naopak zaznamenaly shortové produkty.

 

Odliv kapitálu přitom nezaznamenaly altcoiny, ale přímo Bitcoin jako hlavní kryptoměna. Čistě bitcoinové instituciální produkty minulý týden vykázaly odliv 20,1 milionu dolarů.

Coinshares navíc tvrdí, že regulatorní nejistota může být příčinou toho, že se nyní instituce hrnou do short-BTC produktů.

Navzdory nedávnému přílivu do bitcoinových shortů celková aktiva ve správě (AuM) vzrostla od začátku roku pouze o 4,2 % ve srovnání s AuM s bitcoinovými longy, která vzrostla o 36 %, což naznačuje, že short pozice zatím nepřinesly výnosy, které někteří investoři letos očekávali. Pravděpodobně to však představuje pokračující obavy investorů ohledně regulatorní nejistoty pro tuto třídu aktiv.

Produkty sázející na propad BTC zaznamenaly příliv 3. týden v řadě v celkové výši 1,8 milionu USD. Menší příliv byl zaznamenán u altcoinů. Ethereum a Solana zaznamenaly 0,7 mil. USD, respektive 0,34 mil. USD. Zatímco Binance a Cosmos zaznamenaly odliv 0,38 mil. USD a 0,21 mil. USD.

Investoři do blockchainových akcií se tomuto trendu postavili a zůstali býčí s přílivem 1,6 milionu USD minulý týden, uzavírá společnost.

 

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Cena Bitcoinu zakončí růst na 10 milionech? Aktuálně zaostává za svou S křivkou adopce: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *