Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zákonné uznání pro decentralizované “společnosti” bez centrálního vedení (DAO) se stává realitou v USA!

Zákonodárný sbor státu Utah dává zelenou novému typu společností s decentralizovaným vedením. Nově schválený zákon o DAO v Utahu poskytuje DAO právní uznání a ochranu s omezenou odpovědností.

 

Trh bitcoinových NFT dosáhne do roku 2025 4,5 miliardy dolarů: Galaxy

 

DAO získává právní status v Utahu

Zákon o decentralizovaných autonomních organizacích (DAO) byl právě schválen v americkém státě Utah. Tento nový regulační rámec poskytuje DAO právní uznání a omezenou odpovědnost a právně je označuje jako „Utah LLDs.“

Joni Pirovich, daňový poradce pro blockchain a digitální aktiva, který spolupracoval s týmem Digital Innovation Taskforce, uvedl:

Je to obrovský krok pro inovaci DAO. […] Zákon je založen na modelu DAO Model Law od Coalaglobal a vstoupí v platnost od ledna 2024.

Legislativa definuje vlastnictví DAO a chrání anonymitu vyhovující DAO prostřednictvím stanov. Jako kompromis bylo určeno, že DAO musí prozradit identitu svých zakladatelů.

Novinka má zajistit flexibilitu pro inovace. Zavádějí se také protokoly DAO pro zajištění kvality, aby byly zajištěny jasné nuance v daňovém zacházení a aktualizované funkce DAO.

Současně má poskytnout technologické záruky ekvivalentní ochraně, kterou se zákony snaží chránit tím, že vyžadují manuální procesy podávání zpráv.

Zákon vstoupí v platnost až v roce 2024. To má zajistit dostatek času pro Utah Division of Corporations na zvládnutí aplikace všech novinek v korporátním systému.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Cena Bitcoinu zakončí růst na 10 milionech? Aktuálně zaostává za svou S křivkou adopce: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *