Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americký soudce odvrací dotírání SEC: Agentuře nebude dovoleno zasahovat do řízení o bankrotu kryptopodniku

Soudce v jižním okrese New Yorku říká, že zabrání SEC v zasahování do případu bankrotu tím, že bude tvrdit, že nové krypto aktivum je cenným papírem.

 

Historie zániku první velké Decentralizované Autonomní Organizace. Jak funguje podnik bez CEO a co je DAO? (edit. 2023)

 

SEC nebude zasahovat do úpadku

Americká komise pro cenné papíry a burzy podle soudu nesmí trestat pracovníky a poradce pracující za návrhy na vytvoření nového tokenu. Ten by pomohl při splácení závazků zákazníkům. Návrh souvisí se snahou společnosti Voyager Digital prodat se kryptoburze Binance.US.

Soudce Michael Wiles zpočátku řekl, že potřebuje konkrétní informace o tom, proč SEC protestuje a proč se rozhodla zasáhnout s malým nebo žádným vysvětlením svých obav. Poté se rozhodl nečekat na další argumenty SEC. Říká, že takový scénář, kdy SEC zasahuje do jednání o bankrotu a nepřiměřeně jej prodlužuje, nedovolí.

SEC podala počátkem tohoto roku námitku proti konkurznímu řízení poskytovatele kryptopůjček Voyager. Jak bylo uvedeno, důvodem je, že zamýšlený token “bankrotu” považuje za cenný papír. Soud to považoval za nepřiměřené vměšování ze strany SEC a uvádí:

Jak může případ úpadku nebo jakékoli soudní řízení s tímto typem návrhů vůbec fungovat?

Nemám ponětí, jak dlouho nemůžu nic dělat a čekat, až si Kongres a konkurenční regulační úřad mezi sebou vyřeší, kdo má jakou pravomoc nad jakými aspekty. […]

Nemůžeme všechno jen tak pozastavit jen proto, že nevíme jistě, jak se regulátoři nakonec rozhodnou v bodech, o kterých, jak se zdá, diskutovali roky.

Soudce Wiles nebude zdržovat restrukturalizaci bankrotu Voyageru a čekat, až regulátor vysvětlí své argumenty. Uvedl také, že postoj SEC by nezpůsobil nic jiného než škodu a nechal „meč viset nad hlavami každého,” v podobné situaci.

Dodal však, že komise stále může zakročit v samostatném soudním řízení, pokud token bude vydán a SEC bude nadále přesvědčena, že porušuje zákon.

Voyager prohlásil, že nesouhlasí s tvrzením zaměstnanců SEC, že je token VGX cenný papír:

Názor dlužníků je podpořen právním posudkem od národně uznávané právnické firmy.

„Toto doplňující prohlášení od poradce SEC bylo pro dlužníky překvapením,” řekl finanční poradce Voyageru Mark Renzi. Dodal, že Voyager poskytl regulačnímu úřadu informace o VGX na toto téma asi před rokem a půl, a proto mohl rozumně považovat záležitost za uzavřenou.

 

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Bitcoin právě klesl o 1200 dolarů za méně než 30 minut uprostřed problémů Silvergate

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *