Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Canaan, výrobce bitcoinových těžebních strojů ASIC, zaznamenal ve 4. čtvrtletí pokles tržeb o 82 %

Těžař a výrobce těžebních strojů s integrovanými obvody pro specifické aplikace (ASIC) oznámil propad tržeb. Canaan uvádí, že jeho tržby se ve 4. čtvrtletí 2022 meziročně snížily o 82,1 % na 56,8 milionu USD.

 

Institucionální investoři přesouvají peníze z Bitcoinu již 4. týden v řadě: CoinShares

 

Canaan trpěl v bear marketu

Bez ohledu na propad cen těžebního vybavení vzhledem k propadu ceny BTC se prodeje společnosti snížily o 75,8% od 4. čtvrtletí 2021. Canaan prodal stroje s výpočetním výkonem 1,9 milionu teraashů za sekundu.

Brutální 82% propad tržeb společnosti vyšel najevo na základě podání u Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států ze 7. března.

Canaan naopak výrazně zvýšil své kryptotěžební aktivity, a to o 368,2 % na 10,46 milionu USD. Nangeng Zhang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Canaan uvedl:

Abychom zmírnili rizika poptávky během poklesu trhu, usilovně jsme zlepšovali a rozvíjeli naše těžební podnikání. Naše úsilí přineslo větší pokrok na začátku roku 2023 s 3,8 EH/s hash rate nainstalovaným pro těžbu od konce února.

V souladu s tím jsme učinili rozhodující investice do posílení naší výrobní kapacity a rozšíření našich těžebních operací do rozmanitějších geografických oblastí, které nabízejí výhodné podmínky.

Společnost ve 4. čtvrtletí vykázala ztrátu 63,6 milionu USD. Pro srovnání, ve 4. čtvrtletí 202 dosáhla zisku 182,0 milionu dolarů.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Cena Bitcoinu zakončí růst na 10 milionech? Aktuálně zaostává za svou S křivkou adopce: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *