Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hodování právníků na FTX bylo jen za leden vyčísleno na 34 milionů dolarů, ukazují soudní dokumenty

Zákazníci FTX a dalších firem, které strhla lavina, sledují, jak jejich peníze měsíc za měsícem ořezávají právnické poplatky za desítky milionů dolarů.

 

Opravili jsme Tornado Cash! Vývojář oznámil spuštění nové verze kryptomixéru s problematickou historií

 

34 milionů měsíčně za právníky

Právní firmy, investiční banky a poradenské společnosti spolupracující s FTX na jejím případu bankrotu účtovaly v lednu kryptoburze dohromady 34,18 milionu dolarů.

Další tučný účet vystavil kryptoburze generální ředitel pro restrukturalizaci FTX a nový generální ředitel John J. Ray III. V únoru si Ray naúčtoval 1 300 USD na hodinu.

Celkově si za jediný měsíc nechal vyplatit přes 305 tisíc dolarů, tedy asi 6,83 milionů korun.

 

Samostatná soudní podání ze 6. března dále ukazují, že americké právnické firmy Sullivan & Cromwell, Quinn Emmanuel Urquhart & Sullivan a Landis Rath & Cobb vyfakturovaly 16,9 milionu USD, 1,44 milionu USD a 684 000 USD za své služby a výdaje v lednu.

Právníci a zaměstnanci společnosti Sullivan & Cromwell si vyúčtovali celkem 14 569 hodin, což odpovídá více než 600 dnům. Někteří partneři dostávali až 2 165 USD na hodinu, zatímco právníci a právní analytici společnosti byli účtováni na 425 až 595 USD na hodinu.

Výčet jednotlivých položek pokračoval v podobném duchu a předkládal další faktury v hodnotě milionů i desítek milionů dolarů.

Do konce případu by se podle některých odhadů mohly platby za právníky a další související služby vyšplahat na stovky milionů dolarů.

Teoreticky by tak FTX mohla konkurovat poplatkům ve výši 440 milionů dolarů, které newyorská právnická firma Weil Gotshal vydělala z neslavného bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.

Napište nám do komentářů, zda je podle vás v tomto případě v souladu s novinářskou etikou a neutralitou vpořádku předstírat, že je to normální, nebo už je v rámci objektivity vpořádku napsat, že právníci bohatě hodují na penězích zákazníků FTX.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Bitcoin právě klesl o 1200 dolarů za méně než 30 minut uprostřed problémů Silvergate

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *