Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Opravili jsme Tornado Cash! Vývojář oznámil spuštění nové verze kryptomixéru s problematickou historií

Jeden z prvních přispěvatelů stojících za přední službou pro míchání mincí Tornado Cash oznámil spuštění aktualizované verze kontroverzního softwaru.

 

Proces přesunu kryptoprůmyslu mimo USA „již začal,“ říká CEO Ripple Brad Garlinghouse

 

Privacy Pools

Ameen Soleimani oznámil novinku v oblasti služeb pro anonymizaci plateb a zůstatků na blockchainu. Uvedl, že kryptomixér Tornado Cash byl „opraven“ spuštěním Privacy Pools.

Nový kryptomixér je postaven na ethereové škálovací L2 vrstvě Optimism.

Opravili jsme Tornado Cash.

v0 z privacypools.com je živě na [Optimismu].

Soleimani dále uvádí, že nový software je zatím v demo verzi. To znamená, že jde o neauditovaný experimentální kód, který může mít chyby. Uživatelé by to měli mít při případném testování na paměti.

Jednou z vlastností Privacy Pools podle tvůrců je, že se zaměřuje na regulační požadavky ohledně praní peněz. Uživatelům totiž umožňuje pomoci regulačním orgánům izolovat nezákonné finanční prostředky, aniž by odhalili svou historii transakcí.

Tornado Cash byl přidán v roce 2022 na černou listinu amerického ministerstva financí kvůli údajným hrozbám pro národní bezpečnost. Kryptomixér byl spojen s praním peněz. Mimo jiné byl podle úřadů použit hackerskou skupinou Lazarus Group přidruženou k Severní Koreji.

Tvůrce Tornado Cash Alexey Pertsev byl loni zatčen v Amsterdamu. Ač nebyl odsouzen za žádný zločin, v současnosti je stále ve vězení, kde čeká na první slyšení naplánované na duben.

Vývojář nové verze kryptomixéru dodává, že Privacy Pools nebude konečným produktem. Jeho spuštění má zahájit diskuzi a „pomoci regulačním orgánům pochopit potenciálně atraktivnější rovnováhu mezi soukromím a regulací.”

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování (BTC adresu najdete zde), nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Cena Bitcoinu zakončí růst na 10 milionech? Aktuálně zaostává za svou S křivkou adopce: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *