Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Trh bitcoinových NFT dosáhne do roku 2025 4,5 miliardy dolarů: Galaxy

Divoký vzestup bitcoinových Ordinals za poslední měsíc je podle Galaxy Digital jen začátek.

 

Ethereum ERC-4337 je nasazen a testován – chytré účty jsou zde a začala tak nová éra uživatelské přívětivosti kryptoměn

 

Bitcoinové NFT mají podle Galaxy velkou budoucnost

V nové zprávě společnosti Galaxy Digital se řeší nastupující éra bitcoinových NFT – Ordinals. Před pouhými měsíci prakticky neexistující svět má podle společnosti před sebou velké věci.

Analytici předpokládají, že půjde o trh, který by mohl do roku 2025 dosáhnout velikosti 4,5 miliardy dolarů. Poptávka po schopnosti ukládat NFT na nejstarší a nejprosazenější blockchain na světě v příštích letech jen poroste.

Ještě do léta tohoto roku bude podle Galaxy plně vyvinuta celá infrastruktura produktů a služeb navržených tak, aby uspokojily tento rostoucí trh.

Za pouhé dva měsíce již peněženky začaly nabízet nezbytnou podporu pro zlepšení uživatelské zkušenosti a již se objevují tržiště, uvádí zpráva.

Ordinals

Projekt s názvem Ordinals byl spuštěn na Bitcoinu začátkem roku 2023. Jedná se o funkci podobnou NFT, nikoli klasické NFT tokeny v pravém slova smyslu.

Uživatelům umožňuje zapisovat satoshi – nejmenší jednotku bitcoinu, představující 0,00000001 BTC – jedinečnými daty, jako jsou obrázky a videa. Tyto soubory tam doopravdy jsou, zatímco běžně jsou NFT pouze spárované s obrázky, které jsou často na centralizovaných úložištích.

Tento proces zápisu může být náročný na prostor v bitcoinových blocích. Je tudíž nákladný. Trh bitcoinových NFT tak bude pravděpodobně vypadat odlišně od konkurence.

Například zapsání 10 000 NFT Bored Ape Yacht Club do bitcoinové sítě by podle odhadů Galaxy stálo zhruba 229 000 dolarů.

Projekt se přesto stal prakticky přes noc úspěchem. V tuto chvíli již celkový počet těchto zápisů, chcete li bitcoinových NFT, dosahuje cca 270 tisíc.

Galaxy předpovídá, že se Bitcoin stane domovem mnohem vzácnějších a „vysoce kvalitních“ uměleckých projektů vyšší hodnoty. Jiné blockchainy, jako je Ethereum, budou i nadále hostit masivní sbírky s mnoha tisíci kusy.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Pozor další podvod: Hardwarová peněženka Trezor varuje uživatele před novým phishingovým útokem

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *