Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum ERC-4337 je nasazen a testován – chytré účty jsou zde a začala tak nová éra uživatelské přívětivosti kryptoměn

Na Ethereu začala nová éra. Abstrakce účtů uživatelům přináší chytré účty pro nový význam věty „buď vlastní bankou.”

 

Propouštění v kryptoprůmyslu zpomaluje! V únoru došlo ke zrušení 570 pracovních míst

 

Chytré účty na Ethereu

Blockchain Ethereum nasadil funkci známou jako „ abstrakce účtu.“ Je považována za klíčové vylepšení, které by uživatelům mohlo usnadnit obnovu kryptoměn, pokud ztratí soukromé klíče k online peněžence.

Nový standard, formálně známý jako ERC-4337, byl nasazen prostřednictvím chytré smlouvy nazvané EntryPoint. Account Abstraction je koncept, který mění peněženky uživatelů na smart contract účty, aby byly peněženky Ethereum uživatelsky přívětivější a aby se zabránilo jakékoli ztrátě krypto klíčů.

Bezpečnostní výzkumník nadace Ethereum Yoav Weiss uvedl, že noví uživatelé se již nebudou muset učit o složitých počátečních frázích nebo o technickém procesu nastavení peněženky pro vstup do decentralizovaného světa kryptoměn.

Příští miliarda uživatelů nebude psát 12 slov na kus papíru. To normální lidé nedělají. Musíme jim poskytnout lepší použitelnost, neměli by muset přemýšlet o kryptografických klíčích, uvedl.

Očekává se, že Ethereum Foundation, která pomáhá financovat a spravovat vývoj na blockchainu ETH, oznámí chytré účty ve středu na konferenci ETHDenver na události WalletCon. Jakmile bude oznámení učiněno, několik poskytovatelů infrastruktury oznámí plány na podporu ERC-4337 prostřednictvím svých služeb.

Novinka je překvapením, protože se čekalo, že abstrakce účtů bude na Ethereu možná až za několik let. Důvodem uspíšení tohoto milníku je jeho nasazení pomocí smart kontraktu, bez updatu Etherea.

Zatímco řada jiných návrhů tohoto typu musela v minulosti ustoupit neodkladným upgradům, tento návrh pouze přidává novou vrstvu nad hlavní síťovou vrstvu Etherea. Nakonec však vývojáři budou chtít integrovat abstrakci účtů do hlavního protokolu.

Zužujeme skutečnou cestu pro abstrakci účtů, něco, co jsme vždy chtěli, ale ve skutečnosti se nám to nepodařilo, napsal zakladatel Etherea Vitalik Buterin v říjnu 2022.

Abstrakce účtu mimo jiné umožňuje, aby jedinečné kryptografické klíče používané pro kryptoměny byly uloženy na standardních bezpečnostních modulech smartphonů. To znamená, že se mobily reálně povýší na hardwarové peněženky.

K dalším funkcím patří dvoufaktorové autentizace; podepisování transakcí v telefonu pomocí otisku prstu nebo skenování obličeje; nastavení měsíčních limitů útraty na účtu; a používání klíčů relace k hraní blockchainových her bez neustálého schvalování transakcí.

Chytrá peněženka podepíše uživatelskou operaci, která se dostane do speciálního mempoolu. Ten srocuje čekající transakce chytrých účtů po boku běžného mempoolu Etherea.

Kromě těžařů a validátorů se nyní hovoří o tzv. bundlerech, kteří přebírají uživatelské operace z mempoolu a doručují požadovaný výsledek zpět do peněženky.

Transakční poplatky mohou být na mainnetu ETH zpočátku neúnosné. Jiné EVM kompatibilní řetězce a L2 však mají dostatečně nízké poplatky, aby to bylo životaschopné již nyní.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování (BTC adresu najdete zde), nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Kryptobanka Custodia narazila do zdi. Chystá se k soudu s Fedem o své místo mezi regulovanými bankami

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *