Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Polygon uvedl decentralizované řešení ID s nulovými znalostmi poháněné ZK proofs

Veřejné spuštění Polygon ID přichází. Novinka byla oznámena 12 měsíců poté, co bylo poprvé spuštěno v uzavřeném prostředí vybrané skupině stavitelů.

 

Generátor NFT od Binance s umělou inteligencí Bicasso vychrlil 10 000 NFT za 150 minut

 

Polygon ID

Škálovací protokol vrstvy 2 pro Ethereum – Polygon – oznámil veřejné spuštění vlastního řešení identity s nulovými znalostmi. Polygon Labs uvedl Polygon ID 1. března, téměř 12 měsíců poté, co byl projekt oficiálně spuštěn v uzavřeném zdrojovém prostředí.

Řešení využívá důkazy s nulovými znalostmi (ZK proofs). Díky tomu uživatelům umožňuje ověřit jejich identitu online, aniž by byly jejich citlivé informace předány (nebo potenciálně uloženy) třetí straně.

Podle týmu Polygonu je úkolem Polygon ID „vyřešilt problém digitální důvěry.“ Uživatelé budou moci vytvářet důkazy s nulovými znalostmi pomocí mimoblockchainových ověření – jako je jejich pas, občanský průkaz nebo bakalářský titul. Uvedli:

Identita s nulovou znalostí pro WEB3

Tým Polygon ID s potěšením oznamuje, že v rámci infrastruktury PolygonID Identity Infrastructure byly vydány 4 nástroje, které mají za cíl vybudovat spravedlivější internet, v jehož centru stojí identita.

Budoucností je samospráva.

Veřejná verze zavádí čtyři nové nástroje do sady nástrojů Polygon ID – Verifier SDK, Issuer Node, Wallet SDK a Wallet App – které vývojářům Polygonu umožní integrovat decentralizovanou identitu do jejich aplikací.

Infrastruktura identit podle vývojářů umožňuje komukoli stát se vydavatelem, ověřovatelem nebo držitelem identity Web3.

 

 

To, co odlišuje Polygon ID od většiny ostatních decentralizovaných ID frameworků, je jeho implementace technologie s nulovými znalostmi, která uživatelům umožňuje ověřit jejich identity nebo jiné přihlašovací údaje, aniž by museli nutně odhalit citlivé informace.

To znamená, že data mimo chain lze nyní použít pro důvěryhodné ověření v on-chain v široce podporovaném formátu Verified Credential.

Polygon ID podle vývojářů uživatelům umožní uchovávat přihlašovací údaje lokálně na kapesních zařízeních, jako jsou smartphony. Uživatelé tak již nebudou potřebovat hesla.

Technologie Polygon ID založená na ZK umožňuje vývojářům vytvářet řešení, která uživatelům umožní ukládat jejich osobní údaje soukromě a bezpečně a zároveň jim dává plnou kontrolu nad tím, kdo má přístup k jejich datům, shrnul spoluzakladatel Polygon ID, David Schwartz a dodává:

Poskytování identity způsobem, který může používat průměrný spotřebitel, je svatým grálem přijetí digitálního ID.

Integraci dentralizované identity přislíbily projekty s více než 4 miliony uživatelů. Například poskytovatel infrastruktury Web3 Kaleido, řešení pro ověřování ID Fractal a systém správy komunity Web3 Collab.Land. Další pak mají následovat, což mimo jiné zahrnuje metaverse The Sandbox a komunitu tvůrců blockchainu Guild.xyz.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Co je Uniswap? Jak obchodovat na decentralizované burze (DEx) pomocí peněženky Metamask (edit. 2023)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *