Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Ethereum je komodita! Předseda CFTC Behnam vzdoruje Genslerovi a vše kromě Bitcoinu není cenný papír

Předseda Komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC) Rostin Behnam zaujal pevný postoj navzdory zesíleným snahám SEC označit vše kromě Bitcoinu za cenný papír.

 

Biden navrhuje dvojnásobné 40% zdanění kapitálových zisků a omezí daňové optimalizace při prodeji kryptoměn

 

Ethereum je komodita

Behnam ve středu zemědělskému výboru Senátu řekl, že Ethereum, druhá největší kryptoměna hned po Bitcoinu, je komodita. Nabourává tím nejen pozici šéfa SEC Genslera, ale i názor generální prokurátorky New Yorku.

Letitia Jamesová ve čtvrteční žalobě proti kryptoburze KuCoin Ethereum označila za cenný papír. Předseda Komise pro cenné papíry a burzy se také dlouhodobě netají názorem, že vše kromě Bitcoin podléhá registraci u SEC jako cenný papír.

Podle Behnama je Ethereum již delší dobu kótováno na burzách CFTC. Z tohoto důvodu spadá do jurisdikce CFTC, která by měla dohlížet jak na trh s deriváty ETH, tak na trh s podkladovými aktivy, tedy spotové obchodování s ethery.

Podle šéfa CFTC je kategorizace Etherea jako komodity jasná. Nazdory dřívějším dohadům, zda nepodlehl tlaku SEC, to nyní vypadá, že si Benham stojí za svým dlouhodobým postojem, že existuje prostor pro více než jednu kryptokomoditu.

Nedovolili bychom, aby byl produkt Ethereum futures kótován na burze CFTC, kdybychom neměli silný pocit, že jde o komoditní aktiva, uvedl.

Šéf CFTC dodal, že agentura má „vážné právní obhajoby“ na podporu jejich pozice v tomto případu. Kromě Etherea se s Genslerem rozchází také v otázce stablecoinů.

Zatímco SEC nedávno pohrozila žalobou na Paxos za vydání BUSD jako neregistrovaného cenného papíru, Behnam věří, že stablecoiny by měly být považovány za komodity. Neexistuje podle něj žádná legislativa, která by tvrdila opak.

Behnam citoval vyšetřování Tetheru během soudního sporu v roce 2021, po kterém Tether souhlasil, že zaplatí více než 40 milionů dolarů za urovnání obvinění, že lhal o svých dolarových rezervách.

Při prověřování okolností kolem případu Tether bylo našemu týmu pro vymáhání práva a komisi jasné, že stablecoin Tether je komodita a že musíme rychle pokročit kupředu a hlídat tento trh, dodal.

Rozpory mezi regulátory jen potvrzují nejistotu a regulační temnotu, která se nadále vznáší nad kryptosektorem v USA.

 

Jestli se vám naše tvorba líbí, navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Canaan, výrobce bitcoinových těžebních strojů ASIC, zaznamenal ve 4. čtvrtletí pokles tržeb o 82 %

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *