Fear and Greed Index dnes dosahuje nejvyšší úrovně od historického cenového maxima na Bitcoinu

0

Index strachu a chamtivosti mapující sentiment na trhu s Bitcoinem dosahuje nejvyšších hodnot od cenových maxim.

 

Bitcoin brzy rozbije 250 000 $ za BTC, říká miliardář Tim Draper! Kdy k tomu podle Drapera dojde?

 

V důsledku růstu hlavní kryptoměny na nová letošní maxima se dnes Fear and Greed Index vyšplhal na hodnotu 68. Indikuje zvýšenou hamižnost obchodníků na kryptomarketu.

Naposledy byl index na takových úrovních, když Bitcoin zaznamenal své historické maximum v listopadu 2021.

 

V tuto chvíli Bitcoin opakovaně bojuje o překonání úrovní okolo 28 tisíc dolarů. Ještě 10. března přitom propadal pod 20 tisíc USD.

Pokud jde o ATH, to aktuální je na ceně cca 69 tisíc dolarů. V době, kdy takové ceny hlavní kryptoměna dosáhla, byla podle indexu strachu a chamtivosti zhruba stejně optimistická nálada, jako nyní.

Index si klade za cíl číselně prezentovat aktuální „emoce a nálady“ vůči Bitcoinu a trhu s kryptoměnami, přičemž nejvyšší skóre je 100. V praxi je považován za určitý reverzní indikátor, protože přílišná panika nakonec končí růstem ceny a velkou hamižnost naopak zpravidla přeruší nějaká korekce.

Níže vidíte vývoj tohoto indexu za poslední rok.

 

Článek není obchodní signál, index se může i na delší dobu vychýlit jedním či druhým směrem.

Advertisement

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Podvody zaměřené na držitele bitcoinů a altcoinů znervóznily FBI! Dosahují 2 570 000 000 $ v roce 2022

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *