Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Podvody zaměřené na držitele bitcoinů a altcoinů znervóznily FBI! Dosahují 2 570 000 000 $ v roce 2022

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) uvádí, že ztráty obětí, které propadly podvodům v oblasti kryptoinvestic, dosáhly v roce 2022 rekordních čísel.

 

Ethereum je komodita! Předseda CFTC Behnam vzdoruje Genslerovi a vše kromě Bitcoinu není cenný papír

 

FBI ve své zprávě připouští, že zná rozsah epidemie internetových podvodů, včetně těch, které se zaměřují na kryptoinvestory. Investiční podvody byly nejnákladnějšími schématy hlášenými Centru pro stížnosti na internetovou kriminalitu (IC3) v loňském roce.

Podvodníci způsobili ztráty investorů v hodnotě 3,31 miliardy $ v roce 2022. Šlo o nárůst o 127 % od roku 2021, kdy tyto krádeže podle FBI dosáhly 1,45 miliardy $.

Velká část těchto podvodů se zaměřovala na kryptoměny. Krypto podvodníci si v roce 2022 nezákonně přivydělali 2,57 miliardy dolarů. Jde o 183 % nárůst oproti 907 milionům dolarů v roce 2021.

Krypto-investiční podvody zaznamenaly bezprecedentní nárůst počtu obětí a dolarových ztrát těchto investorů. Mnoho obětí přijalo masivní dluh, aby pokrylo ztráty z těchto podvodných investic.

Zpráva uvádí, že oběti investičních podvodů jsou většinou ve věku 30 až 49 let. Podvodníci na ně vyzkoušeli různé metody, včetně klamavých investičních příležitostí, scam aplikací, vydávání se za známé osobnosti a firmy, ale i podvodné nabídky práce a další.

Pozor si dávejte na sociálních sítích i na phishingové e-maily či telefonní hovory a další metody, o kterých ani FBI nehovoří, ale každý kryptoinvestor na ně denně naráží.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Fed vychrlil 300 miliard dolarů a Bitcoin míří na milion $ do 90 dnů?! Hyperinflace začíná: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *