Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Centrální bankéři, banky a bankovní regulátoři věděli, že přichází kolaps, ale lhali všem držitelům dolarů a vkladatelům, říká ex-CTO Coinbase

„Tohle není typická situace s částečnými rezervami,” poukázal Balaji Srinivasan. „Regulátoři dovolili bankám skrývat svou platební neschopnost v poznámkách pod čarou, dokud na to jeden člověk nepřišel.”

 

Evropský parlament schválil zákon, který požaduje, aby smart kontrakty byly zpětně upravitelné: Data Act

 

Problém spočívá v tom, že v bankách není na základě tržní hodnoty dostatek prostředků na pokrytí výběrů. Věděli to po celý loňský rok a interně to sdělovali svým kódovaným jazykem.

Podle bývalého technologického ředitele Coinbase centrální banky, banky i bankovní regulátoři věděli, že se blíží obrovský krach. Říká, že ztráta bonity bank plyne i z grafů níže, které sdílel na Twitteru.

 

 

Zatímco banky brutálně tekly v nerealizovaných ztrátách, Srinivasan říká, že všem lhali stejně, jako v roce 2008.

Níže přidáváme nosnou část tweetu amerického podnikatele a investora:

Je to strýček Sam Bankman Fried. Stejně jako SBF využíval vaše vklady k nákupu shitcoinů a pomocí účetních triků obelhával sebe i ostatní o použití těch peněz, totéž dělaly i banky.

Všechny použily vklady k nákupu ultimátních shitcoinů: dlouhodobých amerických státních dluhopisů. A všichni dostali rekt ve stejnou dobu, stejným způsobem, protože koupili stejné aktivum od stejného prodejce, který ho ve stejnou dobu znehodnotil: FED.

Konkrétně, jak přiznal NYT, banky se v roce 2021 “napakovaly” obrovským množstvím Treasuries a dalších dlouhodobých dluhopisů, když záplava natištěných peněz odřízla jejich typickou poptávku po úvěrech, a protože si myslely, že Fed bude držet nízké úrokové sazby navždy [8].

A měly dobrý důvod tomu věřit. Powell řekl, že bude “trpělivý” ohledně zvyšování sazeb 3. listopadu 2021[9]. Pak se 22. listopadu 2021[10] nechal znovu jmenovat a zvýšil sazby mnohem rychleji, než kdokoli očekával – což dokonce i Yellenová[11] a FDIC[12] přiznávají, že způsobilo současnou bankovní krizi.

Proč Powell otálel? Pravděpodobně z politických důvodů. Prezidenti nemají rádi zvyšování sazeb[13], zejména když běží do volebního roku 2022. A Powell si myslel, že může počkat a být jako Paul Volcker[14], který byl “pevný” a pak porazil inflaci.

Ale svět není repríza z 80. let. Zdražení po deseti letech téměř nulových úrokových sazeb v roce 2010 bylo překvapivým útokem na každého držitele dolaru. Ekonomie není politika – takové šílené přemety, jaké vidíte v politice, nefungují, když jde o skutečné kontrakty.

Takže každý, kdo vsadil na dlouhodobé státní dluhopisy, byl v roce 2021 zabit. A nyní každý, kdo vsadil na krátkodobé Treasuries, bude v roce 2023 zabit. Absolutně nejhorší místo, kde můžete být, je mít velké množství aktiv uzamčeno v tříměsíčních pokladničních poukázkách. Úroková sazba ~5 %, kterou nabízejí velké banky (G-SIB), je past. Většina fiat bankovních účtů je nyní pastí, a to pro ty země, jejichž centrální bankéři následovali Fed.

 

Čtěte dále: Fed vychrlil 300 miliard dolarů a Bitcoin míří na milion $ do 90 dnů?! Hyperinflace začíná: Týden na trzích

Článek vyjadřuje myšlenky a závěry, které mohou, ale nemusí být nutně správné. Vy použijte vlastní hlavu.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *