Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Evropský parlament schválil zákon, který požaduje, aby smart kontrakty byly zpětně upravitelné: Data Act

Evropský parlament 14. března schválil legislativu Data Act, která má „posílit inovace odstraněním překážek bránících přístupu k průmyslovým datům.“ Mezi ustanoveními je článek, který by vyžadoval, aby byly inteligentní smlouvy upravitelné.

 

Aktuální problémy bank: Nákaza, která přišla z tradičních financí do krypta, ne naopak!

 

Nová legislativa EU stanoví pravidla pro spravedlivé sdílení dat generovaných „propojenými produkty nebo souvisejícími službami,“ jako je internet věcí a „průmyslové stroje.“ Data Act obsahuje ustanovení, která mají lidem poskytnout větší kontrolu nad informacemi z chytrých zařízení, ale vyvolal obavy v komunitě Web3.

Zákon obsahuje ustanovení na ochranu obchodních tajemství a zamezení nezákonným přenosům dat a stanoví požadavky na inteligentní smlouvy stran nabízejících data ke sdílení, včetně „bezpečného ukončení a přerušení.“

Inteligentní smlouva musí zahrnovat interní funkce, které mohou resetovat smlouvu nebo dát pokyn k zastavení nebo přerušení operace. […] Zejména by se mělo posoudit, za jakých podmínek by mělo být přípustné nekonsenzuální ukončení nebo přerušení.

Návrh prošel Europarlamentem v poměru 500 pro, 23 proti a 110 se zdrželo hlasování. Odborníci však upozornili na problémy s touto legislativou. Profesor Thibault Schrepel z Vrije Universiteit Amsterdam před hlasováním tweetoval:

Článek 30, jak je v současné době navržen, zachází v řešení problémů vyvolaných neměnností příliš daleko. Ohrožuje chytré kontrakty do takové míry, kterou nikdo nemůže předvídat.

Schrepel, který je specialistou na právní otázky blockchainu, dále vysvělil, že právě neměnnost je hlavním rysem smart kontraktů a současně klíčem k jejich přežití. Zákon podle něj zasahuje do základního principu, že automatické programy nemůže nikdo měnit. Kromě toho pak neřeší ani otázku, kdo by měl v praxi držet prst na vypínači smart kontraktu.

O konečné podobě zákona Data Act budou nyní poslanci jednat s Evropskou radou a jednotlivými členskými zeměmi Evropské unie.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Kolaps bank otřásl stablecoiny včetně USDC od Circle, který se o víkendu odklonil od 1 dolaru

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *