Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Meta oznamuje ukončení projektu zapojení NFT tokenů na platformách Instagram a Facebook

Společnost Meta se rozhodla zrušit své plány a odklonit se od implementace nezaměnitelných tokenů (NFT) na obou svých největších platformách.

 

Cena Bitcoinu útočí na 26 tisíc dolarů, když inflace v USA dosáhla 6 % podle ministerstva práce Spojených států

 

Facebook a Instagram se obejdou bez NFT

Velká technologická firma Meta ruší své NFT funkce na svých platformách sociálních médií – Facebooku a Instagramu. K odklonu od plánu dochzí přibližně 10 měsíců po jeho zahájení.

Stephane Kasriel, šéf obchodu a finančních technologií společnosti Meta, uvedl, že společnost Meta ukončuje svou podporu NFT, aby se zaměřila na jiné způsoby podpory tvůrců, lidí a podniků.

Několik produktových novinek: v celé společnosti se podrobně zabýváme tím, co upřednostňujeme, abychom zvýšili naše zaměření. Prozatím rušíme digitální sběratelské předměty (NFT), abychom se zaměřili na jiné způsoby podpory tvůrců, lidí a podniků, uvedl Kasriel.

Společnost bude hledat jiné formy monetizace pro tvůrce. Podle oznámení se zaměří na nástroje, jako je budování platebních lišt na její platformě a aplikací pro zasílání zpráv, spolu s monetizací Reels – krátkých videí na Facebooku a Instagramu.

Kasriel dále zmínil zaměření na Meta Pay, platební platformu firmy, která by v budoucnu mohla podporovat i kryptoměny, podle podání ochranných známek z května.

Oznámení vyvolalo ostrou kritiku řady lidí z krypto průmyslu. Podcaster Marc Colcer prohlásil, že tento krok „se zdá krátkozraký pro společnost, která by měla uvažovat dlouhodobě.“ Allen Hena, spoluzakladatel Web3 firmy Earth Labs, uvedl:

Chápeme, uvědomili jste si, že používání veřejných krypto sítí znamená, že nemůžete vykořisťovat tvůrce, lidi a firmy stejným způsobem, jako doposud.

Společnost aktuálně řeší rozsáhlejší problémy. V listopadu provedla své první hromadné propouštění v historii, když propustila 13 % své pracovní síly – asi 11 000 zaměstnanců.

Reality Labs, divize Mety pro metaverse, zaznamenala za minulý rok ztráty ve výši 13,7 miliardy dolarů.

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Jak si koupit Bitcoin v roce 2023: Průvodce nákupem kryptoměny pro začátečníka v kostce

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *