Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu útočí na 26 tisíc dolarů, když inflace v USA dosáhla 6 % podle ministerstva práce Spojených států

Hlavní kryptoměna v době přípravy článku dosahuje ceny přesahující 26 tisíc dolarů. Prudký růst podpořilo, když ministerstvo práce Spojených států zveřejnilo nejnovější údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) za únor 2023.

 

Biden netrestá jen investory, nový návrh počítá s 30% spotřební daní uvalenou na těžaře kryptoměn v USA

 

CPI měří průměrnou změnu spotřebitelských cen koše zboží a služeb v čase. Vypočítává ho Bureau of Labor Statistics a používá se jako ukazatel inflace.

Indikátor vzrostl minulý měsíc o 0,4 % na sezónně očištěné bázi, přičemž ministerstvo poznamenalo, že index všech položek označující inflaci se za poslední rok zvýšil o 6 %.

Ministerstvo práce poznamenává, že inflace zaznamenala nejnižší 12měsíční nárůst od konce září 2021. Podle CNBC byly konvenční trhy po zveřejnění dat volatilní, zatímco trhy s kryptoměnami reagovaly pozitivně.

Bitcoin, který aktuálně bojuje o cenovku 26 tisíc dolarů, začal svůj růst v souvislosti s kolapsem několka bank. Největší z nich byla SVB. Řada dalších bank zaznamenala silný propad ceny akcií.

 

Zatímco celý kryptomarket roste, Bitcoin je rozhodně na koni. S asi 15% růstem jen za posledních 24 hodin překonává většinu altcoinů v první stovce a zvyšuje tak svou dominanci na kryptotrhu.

Jen za posledních 24 hodin vzrostl podíl BTC z celkové kapitalizace kryptoměn z 42,9 % na 44,4 procent a kráce překonával dokonce 45 %.

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Kolaps bank otřásl stablecoiny včetně USDC od Circle, který se o víkendu odklonil od 1 dolaru

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *