Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký FED oznámil financování ve výši 25 miliard USD na pomoc bankám během vážných problémů s likviditou

Federální rezervní systém v souvislosti s krachem několika bank během jednoho týdne zavedl program financování pro banky, které mají problémy s likviditou.

 

Bitcon vyskočil na 22 500 dolarů, když se Bidenova administrativa snažila zastavit nákazu ve finančním systému USA

 

Zdá se, že plán přes své zaměření na banky odpovídá snaze americké vlády, zachránit střadatele.

Dnešní akce umožní pracovníkům dostávat výplaty a malým podnikům přežít, přičemž depozitním institucím poskytnou více možností likvidity, aby přečkaly bouři, pochvaloval si kroky senátní výbor pro bankovnictví a bydlení.

Chválou nešetřili ani jednotliví politici z Kongresu USA. Maxine Watersová například uvádí:

Vkladatelé Silicon Valley Bank, pojištění i nepojištění, budou díky plánu od FDIC, Federálního rezervního systému, Ministerstva financí a Bílého domu zabezpečeni. A Fed vytvořil nový nástroj na podporu všech bank, které potřebují likviditu k zajištění bezpečnosti našeho bankovního systému.

O co se jedná? FED se rozhodl vyřešit problémy bank s likviditou. Způsobilým firmám proto zpřístupnil 25 miliard dolarů. Prostředky mají zajistit, že způsobilé banky a další instituce budou mít dostatek likvidity k pokrytí potřeb svých zákazníků v době nepřízně.

 

Zhroucení SVB způsobilo depeg USDC od 1 dolaru až na cca 0,85 $

 

Současně nejde o přímou “výplatu” problémových bank z peněz daňových poplatků, jako se to stalo dříve v historii. Namísto toho 25miliardový program bankovního termínovaného financování (BTFP) nabízí půjčky až na jeden rok. Ty budou zajištěné aktivy oceněnými v jejich nominální hodnotě.

To bankám umožní získat potřebnou likviditu bez nutnosti prodeje dluhopisů a dalších aktiv za aktuálně sníženou tržní cenu. Fed dodal, že půjde o „dodatečný zdroj likvidity proti vysoce kvalitním cenným papírům, čímž by instituce nemusela rychle prodávat tyto cenné papíry v dobách stresu.“

Nový program přišel ve stejný den, kdy ministryně financí USA Janet Yellenová schválila kroky pro Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), aby se uspokojili všichni vkladatelé SVB, a kdy regulátoři uzavřeli Signature Bank se sídlem v New Yorku s odkazem na systémové riziko.

Zatímco se Biden zavázal najít viníky kolapsu SVB a FED vytvořil všeobecně chválený program pro banky, agentura SEC opět přichází, aby “ochránila investory”. V případě Silvergate samovolně došlo ke “vzornému” zhroucení, kdy akcionáři sice přišli o peníze, ale zákazníci neutrpěli. Aniž by se o to zasadila SEC, se nyní zdá, že i v případě SVB a Signature budou alespoň spotřebitelé v bezpečí.

Aniž bychom mluvili s jakoukoli jednotlivou entitou nebo osobou, prošetříme a zahájíme donucovací opatření, pokud zjistíme porušení federálních zákonů o cenných papírech, dodal předseda SEC.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Jak si koupit Bitcoin v roce 2023: Průvodce nákupem kryptoměny pro začátečníka v kostce

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *