Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Fed zvýšil sazby o 0,25 % a potvrdil tak prozatím ochotu pokračovat v jejich zvyšování navzdory problémům bank

Americká centrální banka dnes opět zvyšovala sazby. Fed zvolil střední cestu mezi nejčastěji očekávanými scénáři, která představuje zvýšení, ale jen o nejnižší hodnotu.

 

Fear and Greed Index dnes dosahuje nejvyšší úrovně od historického cenového maxima na Bitcoinu

 

I přes výrazné problémy bankovního sektoru, které tento měsíc vyvrocholily pádem několika americkcých bank a švýcarské Credit Suisse, Fed opět zvýšil úrokové sazby.

Jerome Powell pokračuje v boji proti inflaci pomocí vyšších základních úrokových sazeb. Růstem o čtvrt procentního bodu se sazby posunuly do pásma 4,75 až 5 procent.

Boj s inflací nyní komplikují kroky, které mají stabilizovat bankovní sektor. Jak zaznělo v pondělním Týdnu na trzích, Fed vypustil do oběhu 300 miliard dolarů. Téměř polovina z toho šla do holdingových společností dvou velkých bank, které právě zkrachovaly – Silicon Valley Bank a Signature Bank. Další banky centrální banka nejmenovala, ani neuvedla, kolik si jich půjčilo.

Někteří analytici volali po zastavení zvyšování sazeb. Fed však svým rozhodnutím v podstatě říká, že banky jsou mimo nebezpčí. Vyšší sazby přitom patří k hlavním spouštěčům jejich problémů, protože vedly ke znehodnocení dřívě vydaných dlouhodobých dluhopisů.

Fed ve středu zveřejnil své ekonomické projekce. Ačkoli se oproti předchozímu výhledu zveřejněnému v prosinci mnoho nezměnilo, Fed se stal v roce 2023 poněkud pesimističtějším ohledně ekonomiky a velmi mírně optimističtějším ohledně trhu práce. Nejnovější predikce růstu HDP je 0,4 %, což je méně, než rovněž mizerných 0,5 % očekávané hospodářské expanze v prosinci.

Investoři a ekonomové široce očekávali čtvrtprocentní nárůst – nebo dokonce pauzu – uprostřed zhroucení bankovního sektoru. Po oznámení dochází k mírnému růstu na akciových trzích.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Centrální bankéři, banky a bankovní regulátoři věděli, že přichází kolaps, ale lhali všem držitelům dolarů a vkladatelům, říká ex-CTO Coinbase

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *