Alarmující zpráva kyberbezpečnostní firmy Kaspersky říká, že třetina držitelů kryptoměn v USA zažila krádež

0
podvod, scam

Poskytovatel služeb kybernetické bezpečnosti Kaspersky vydal zprávu o rizicích spojených s používáním kryptoměn. Závěry společnosti jsou znepokojivé.

 

Fed zvýšil sazby o 0,25 % a potvrdil tak prozatím ochotu pokračovat v jejich zvyšování navzdory problémům bank

 

Každý třetí držitel kryptoměn v USA byl okraden o svá digitální aktiva. Šokující závěry společnosti Kaspersky korelují s nedávnou zprávou FBI, která vypovídá o masivní epidemii podvodů na internetu zaměřených na investory.

Zpráva nazvaná „Crypto Threats 2023“ se zaměřila na Spojené státy a odhalila některé překvapivě špatné uživatelské bezpečnostní návyky.

 

Průzkum proběhl v říjnu 2022 mezi 2 000 dospělými Američany. 24 % respondentů vlastní digitální aktiva. Vlastnictví se pohybovalo od 36 % ve věkové kategorii 25 až 44 let, až po 10 % u osob ve věku 55 a více let.

Třetina majitelů kryptoměn uvedla, že se stali obětí podvodů a byli okradení o své kryptoměny. Zatímco průměrná hodnota ukradeného majetku byla 97 583 dolarů, v 71 % případů šlo o ztrátu do  tisíc dolarů.

Průzkum zjistil, že majitelé kryptoměn naposledy kontrolovali své krypto před šesti týdny a jejich účty mají minimální ochranu. Pouze 34 % dotázaných používá na kryptoburze vícefaktorové zabezpečení účtu.

10 % respondentů uvedlo, že nevyvíjejí žádné úsilí k ochraně svých kryptoměn a 14 % uvedlo, že neukládají seedy ani soukromé klíče.

Advertisement

Bez jakékoli regulace nebo zavedených obecných znalostí se lidé musí chránit sami, uzavírá zpráva.

 

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Podvody zaměřené na držitele bitcoinů a altcoinů znervóznily FBI! Dosahují 2 570 000 000 $ v roce 2022

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *