Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Správce aktiv za 779 000 000 000 USD propaguje kryptoměny a říká, že „budoucnost bankovnictví nemá banky“

Finanční gigant s aktivy ve správě za téměř 800 miliard dolarů přilévá pomyslný olej do ohniska krize bankovního sektoru a upírá pozornost na kryptoměny.

 

Gensler shání prostředky ve výši 2,4 miliardy dolarů pro SEC kvůli „zvýšené složitosti na kapitálových trzích“

 

Zpráva AllianceBernstein, kterou rozeslal bývalý technický ředitel Coinbase Balaji Srinivasan, uvádí, že „jsme v nové éře.” Společnost v nadpisu dokumentu hovoří o „hyper rychlých runech na banky” a „hyper kryptoměnové akceptaci.”

Majitelé bankovních účtů všech velikostí se nyní po významném kolapsu Silicon Valley Bank (SVB) potýkají s novým rizikem, říká finanční gigant. Tyto události mohou být umocněny sociálními médii a systémy okamžitých plateb.

Zpráva říká, že i když Fed ukazuje ochotu zakročit a poskytnout likviditu bankám v problémech, vkladatelé mají dobrý důvod hledat jiné možnosti. Zejména pokud jde podnikové klienty, uvádí správce aktiv:

Nepříjemnosti spojené se selháním banky a získáváním finančních prostředků se zpožděním se vkladatelům, zejména podnikatelským, prostě nevyplatí.

Alternativou by mohly být kryptoměny, říká AllianceBernstein, zejména v době dalších bankovních krizí a tisku peněz ze strany Fedu.

Tvrdíme, že decentralizované finanční systémy založené na inteligentních smlouvách by se mohly náhle ukázat jako stvořené pro tento svět. Okamžitá likvidace pozic bez jakéhokoli zpoždění, „udělej si sám“ (DIY) rizikové trezory na blockchainu, vkládání stablecoinů pro výnosy z finančních protokolů, se podle našeho názoru stanou novodobými DIY bankovními účty; mnohem přizpůsobenější, inteligentnější a v reálném čase, což vede k větší svobodě a finanční nezávislosti pro mladé uživatele zítřka.

Budoucnost ban kovnictví nemá žádné banky.

Kolísání cen kryptoměn je pak v tuto chvíli tou největší překážkou pro jejich přijetí jako životaschopné dlouhodobé alternativy k tradičnímu bankovnictví. Podle dokumentu by hyper bitcoinizace teoreticky mohla proběhnout jako důsledek nepodařené monetární politiky Fedu.

Nutno dodat, že ačkoli Bitcoin sám o sobě funguje bez narušení bezpečnosti, totéž alespoň zatím bohužel nemůžeme říct o DeFi. Pro decentralizované finanční protokoly založené na blockchainu tak panuje ještě nemalé riziko exploitů a dalších průlomů vedoucích ke ztrátě prostředků.

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Pozastavte vývoj umělé inteligence na 6 měsíců! Elon Musk a 2 600 technologických vůdců a vědců varují před AI

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *