Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

S vládou nic není náhoda: Americký zákonodárce o operaci Choke Point 2.0, která chce odstřihnout kryptosektor

Teorie o údajné operaci Choke Point 2.0, která v tichosti odřízne kryptoburzy od finančních prostředků, podporují už i členové Kongresu USA.

 

Strmý nárůst počtu dlouhodobých hodlerů Bitcoinu připomíná býčí trh v roce 2021, říká společnost Santiment

 

Americký zákonodárce Byron Donalds kritizoval regulační agentury země na konferenci NFT.NYC 2023 v New Yorku. Připojil se tak k řadě krypto investorů, tvůrců a podnikatelů, kteří volají po změně kryptoregulační politiky SEC a dalších agentur USA.

Podle Donaldse jsou agentury jako Komise pro cenné papíry a burzy, Commodity Futures Trading Commission a další využívány k aktivaci „Operation Choke Point 2.0“ omezením přístupu kryptopodniků k bankovním službám.

Operace Choke Point 2.0 je údajné koordinované úsilí americké vlády odradit banky od spolupráce s kryptofirmami pod rouškou zajištění bezpečnosti a stability. Teorie se obejvila poté, co zesílily kroky amerických úřadů vedoucí k omezení přístupu do krypto sektoru – v roce 2023.

Co jsem za svůj krátký čas v Kongresu viděl, je, že nic není náhoda s vládní agenturou, řekl zákonodárce během klíčového projevu s odkazem na nedávný zásah americké vlády proti kryptoměnám: Mluví mezi řádky mnohem víc než kdy jindy. Hledají různé způsoby, jak dosáhnout výsledku, který chtějí.

Donalds věří, že Federální rezervní systém současně „pokládá základy pro CBDC“ – digitální měnu centrální banky, přičemž nedávné vynucovací kroky jsou součástí plánů na digitální dolar.

Floridský kongresman kritizuje také to, do jaké míry jsou vládní politici vůbec schopní regulovat kryotoměny. Americká vláda slovy Donaldse nemá dostatek znalostí o kryptoprůmyslu, aby jej mohla řádně regulovat, a prostřednictvím svých agentur se spoléhá na „100 let starý rámec.“

Je to jako požádat hráče basketbalu z šesté třídy, aby rozhodoval finále NBA.

Donalds následně označil předsedu SEC Garyho Genslera za „velmi arogantního jedince“ a prohlásil, že „věří, že je nejchytřejší osobou v každé místnosti.”

Starý Washington, což je v podstatě dnešní Washington, miluje agentury na výrobu písmenkových polévek. […] Jsou to všechno relikty z doby, kdy jste museli používat faxy a faxovat. Tehdy byly vybudovány regulační agentury. Starý Washington, stejně jako kdokoli jiný, nemá rád opuštění věci, kterou vytvořili.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Omezená zásoba BTC povede k ceně 10 000 000 uprostřed kolapsu USD: Investor do těžby zlata a stříbra Larry Lepard

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *