Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum vypálilo nad 2 000 USD a tahá trh vzhůru! Očekávaný hard fork Shapella byl spuštěn na mainnetu ETH

Navzdory určitým obavám z odemknutí většího množství ETH po aktualizaci, která odemyká staking, Ethereum po upgradu Shapella prudce roste a překonává hranici 2 tisíc dolarů.

 

Bitcoin je hazardní token a nemá vnitřní hodnotu: Warren Buffett říká, že je pro hráče, kteří chtějí roztočit ruletu

 

V pátek ráno se Ethereum obchoduje za 2 120 USD po téměř 11procentním růstu za posledních 24 hodin. Nárůst přichází po úspěšném upgradu Shapella implementovaném ve 22:27 UTC 12. dubna.

 

Společeně s Ethereem roste i řada dalších altcoinů v čele s tokeny škálovacích řešení ethereového ekosystému Arbitrum (+28 %) a Optimism (+16 %). Mezi dnešními vítězi je také Rocket Pool (RPL), což je ethereový staking pool. S výjimkou BTC, SOL a stablecoinů pak o více než 5 % rostly všechny kryptoměny v první desítce.

Hard fork Shapella byl oficiálně spuštěn na mainnetu Ethereum, což znamená, že validátoři Etherea mohou stáhnout svůj staknutý ether z Beacon Chainu. Jen během první hodiny po hard forku bylo odemčeno celkem 12 859 etherů.

12. dubna kryptoanalytická firma Glassnode předpověděla, že po uvedení Shapelly do provozu se může na trh dostat pouze asi 1 % staknutého ETH. Data z kryptoanalytické platformy Nansen odhalují, že zatím bylo vybráno více než 89 000 mincí ETH v hodnotě více než 170 000 000 $.

Aktuální data z Beaconcha.in pak ukazují, že výběry jen za čtvrtek 13. dubna dosáhly cca 200 tisíc ETH. Velká část výběrů se pohybuje kolem 1 – 2 ETH což naznačuje, že validátoři v mnoha případech vybírali pouze zisky.

 

 

V době přípravy článku je stále zastakováno téměř 18 mil. ETH z celkových cca 120 mil. ethereových mincí v oběhu.

Prostřednictvím EIP-4895 byl staknutý Ether vytlačen z Beacon Chainu do Ethereum Virtual Machine (EVM), jinak známého jako realizační vrstva, což umožnilo výběry. Jde o nejvýznamnější upgrade od Merge z 15. září na cestě Etherea k plně funkčnímu systému proof-of-stake.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

SUSHI se zotavuje po exploitu decentralizované burzy SushiSwap, při kterém uživatelé přišli o 3,3 mil. dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *