Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk údajně nakoupil tisíce grafických karet pro svůj projekt zahrnující využití umělé inteligence na Twitteru

Podle informací zveřejněných na základě svědectví 2 anonymních zasvěcených osob se zdá, že Musk po své hlasité výzvě k pozastavení vývoje umělé inteligence sám pokračuje vpřed k využití AI na Twitteru.

 

Evropa musí snížit závislost na americkém dolaru, říká francouzský prezident Emmanuel Macron po návštěvě Číny

 

Podle anonymních zdrojů blízkých společnosti Musk koupil téměř 10 000 grafických procesorových jednotek (GPU) s úmyslem podporovat své projekty AI na Twitteru. Plyne to ze zprávy od Business Insider.

Elon Musk, generální ředitel společností SpaceX, Tesla a od října 2022 také Twitter, se nedávno dostal do titulků, když šířil dopis o zastavení vývoje umělé inteligence (AI) kvůli společenským obavám. Navzdory tomu se zdá, že technický magnát prosazuje své vlastní plány na rozvoj infrastruktury umělé inteligence.

GPU obvykle pracují na rozsáhlých modelech AI kvůli obrovskému výpočetnímu výkonu, který tato technologie vyžaduje. Možný účel využití umělé inteligence na Twitteru Musk naznačil v tweetu z 18. března. Uvedl:

V nadcházejících měsících použijeme umělou inteligenci k odhalení a zdůraznění manipulace s veřejným míněním na této platformě. Podívejme se, co z toho psy ops kočka vytáhne.

Podle zdrojů je projekt v rané fázi, ale nákup takového množství grafických karet ukazuje, jak moc je miliardář odhodlán jej dokončit. Musk podle nich pracuje s velkým jazykovým modelem a jeho cíle jsou nejasné.

V březnu se do Muskova týmu připojili inženýři Igor Babuschkin a Manuel Kroiss poté, co spolupracovali s DeepMind, pobočkou Alphabet – mateřské společnosti Google – pro výzkum AI.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Omezená zásoba BTC povede k ceně 10 000 000 uprostřed kolapsu USD: Investor do těžby zlata a stříbra Larry Lepard

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *