Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Evropa musí snížit závislost na americkém dolaru, říká francouzský prezident Emmanuel Macron po návštěvě Číny

Macron vyzval evropské státy k posílení „strategické autonomie“ kontinentu v oblastech, jako je obrana, technologie či energetika. Podle francouzského prezidenta Evropa nesmí záviset na USA nebo Číně.

 

Někdo ukryl bitcoinový whitepaper doslova do každého počítače Apple s MacOS vydaným od roku 2018

 

Francouzský prezident Emmanuel Macron říká, že celá Evropa by se měla zaměřit na snížení své závislosti na americkém dolaru. Komentáře následují po Macronově třídenní cestě do Číny a setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, se kterým se společně s Ursulou von der Leyenovou setkali ve čtvrtek.

Pokud jde o globální závislost na dolaru, Macron konkrétně říká, že Evropa by měla snížit svou potřebu spoléhat se na „extrateritorialitu amerického dolaru.“ Uvedl:

Pokud se napětí mezi dvěma supervelmocemi vyhrotí, nebudeme mít čas ani zdroje na financování naší strategické autonomie a staneme se vazaly…

Nejhorší by bylo si myslet, že my, Evropané, bychom měli jen následovat jiné a přizpůsobit se americkému tempu a přehnané reakci Číny.

Evropané se podle Macrona musí vzbudit v zahraniční politice, aby zvýšili svoji autonomii. Hovořil také o potřebě vyhnout se zatažení do konfrontace mezi Čínou a USA kvůli Tchaj-wanu.

Dolar po celá desetiletí působí jako jediná světová rezervní měna. Nicméně v poslední době některé země jako BRICS usilují o narušení pozice americké měny, potažmo i Spojených států jako takových.

Řada dalších zemí, včetně Saúdské Arábie, Argentiny, Íránu, Indonésie, Turecka a Egypta, údajně projevila zájem o vstup do aliance konkurující dolaru.

Bývalý prezident USA Trump nedávno hovořil o zhroucení amerického dolaru: Dolar se hroutí a již nebude světovým standardem! Donald Trump po svém obvinění varuje před cestou do pekla

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Vše, co jste chtěli vědět o blockchainu: Co je blockchain, jak to funguje a k čemu vlastně slouží

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *