Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dolar se hroutí a již nebude světovým standardem! Donald Trump po svém obvinění varuje před cestou do pekla

Donald Trump stanul v úterý před soudem v New Yorku jako první trestně stíhaný exprezident v dějinách USA. Ve svém prvním veřejném projevu po obvinění uvedl, že Spojené státy čeká největší porážka za 200 let.

 

Bakkt proniká do světa kryptoúčtů akvizicí Apex Crypto za 200 mil. USD! Platforma umožňuje investice do digitálních aktiv

 

Bývalý prezident USA Trump si v roce 2016 před volbama údajně koupil mlčenlivost pornoherečky Stephanie Cliffordové, známé jako Stormy Daniels, se kterou měl mít poměr, a několika dalších lidí. Nařčení odmítl.

Falšování podnikatelských záznamů je podle amerických médií běžně klasifikováno jako přestupek, může však přejít do roviny trestného činu, když se podaří prokázat, že jeho účelem bylo zakrytí jiného zločinu. Tím nemá být Trumpova nevěra, ale údajné ovlivňování voleb či nepřiznání plateb jako nákladů na kampaň.

Krátce po svém obvinění čítajícího 34 trestných činů z falšování záznamů 76letý exprezident mimo jiné hovořil o zhroucení amerického dolaru.

Donald Trump obvinil svého nástupce Joea Bidena ze zničení země. Spojené státy jsou podle Trumpa na cestě do pekla a celý svět se jim směje. Trump řekl:

Naše měna se hroutí a brzy přestane být světovým standardem, což bude upřímně řečeno naše největší porážka za posledních 200 let.

Miliardář hovořil o ohrožení Spojenýh států do takové míry, aby vůbec zůstaly velmocí. Dolar se „hroutí,“ varoval. V zásadě hlavním důvodem strachu o pozici dolaru nemusí být aktuální míra inflace, ale nezvládnutá světová politika.

Své odklonění od dolaru začalo v poslední době hlásat hned několik zemí včetně Číny a Ruska.  BRICS – složené z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky – uvažují o vytvoření nové měny, která by jim usnadnila vzájemný obchod. Údajně by mohly dosáhnout dohody již v srpnu, kdy se sejdou na výročním summitu v Jižní Africe.

Indie oslovuje ostatní země, aby pro svůj přeshraniční obchod používaly platby v indických rupiích. Nedávno pak Čína a Brazílie uzavřely dohodu o odklonu od amerického dolaru ve prospěch svých vlastních měn v obchodních transakcích.

Nouriel Roubini, známý také jako „Dr Doom“ z Wall Street, v únoru prohlásil, že by se indická rupie časem mohla stát jednou z globálních rezervních měn. Ekonom podobně jako Trump varoval před postupným procesem de-dolarizace. Uvedl:

Lze si představit, jak by se rupie mohla stát pro část obchodu, který Indie uskutečňuje se zbytkem světa, zejména pro obchod zemí na jihu, měnovým prostředkem.

Může to být zúčtovací jednotka, může to být platební prostředek, může se stát uchovatelem hodnoty. Určitě by se rupie časem mohla stát jednou z různých globálních rezervních měn na světě.

Odklon od dolaru ve prospěch jiných měn včetně eura by mohl proběhnout také na kryptotrzích. Rostoucí obavy sektoru vedou firmy k odchodu z USA, což se týká také stablecoinů. Všechny nejpoužívanější stablecoiny na krypto trhu jsou však aktuálně stále ty navázané 1:1 na americké dolary.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Pozastavte vývoj umělé inteligence na 6 měsíců! Elon Musk a 2 600 technologických vůdců a vědců varují před AI

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *