Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Web3 se buduje, zatímco město hoří: Paris Blockchain Week 2023 proběhl na pozadí pařížských protestů

Paris Blockchain Week (PBW) oslavil svůj čtvrtý ročník na jaře 2023. Akce budovatelů Web3 a blockchainových projektů se odehrála navzdory extrémním pařížským nepokojům.

 

Kanadské kryptoburzy WonderFi (WNDR), Coinsquare a CoinSmart potvrdily plány na sloučení do jediné platformy

 

Prostory akce byly obleženy demonstranty, kteří skandovali a tančili na prahu místa konání konference. K údalosti Paris Blockchain Week došlo během pokračujících protestů v Paříži a zhoršujících se makroekonomických podmínek ve Francii.

Celková nálada na PBW 2023 byla přesto optimistická. Účastníci spolu hovořili o růstu ceny Bitcoinu a přijetí kryptoměn do mainstreamu. Generální ředitel Ledgeru Pascal Gauthier uvedl:

Bitcoin byl navržen jako reakce na Lehman Brothers v krizi v roce 2008. Byl navržen, protože nemůžete důvěřovat centrálním orgánům. A existuje proto, že je jasné, že centrální orgány selžou. To není otázka jestli. Spíš je otázka kdy.

Když však demonstranti pochodovali u vchodu do Les Salles du Carousel v centru Paříže, kde se akce konala, zdálo se, že mezi prostorem Web3 a realitou je propastný kontrast.

Účastníky akce demonstranti vrátili nohama na zem. Do světa ekonomických experimentů, kde centrální banky znehodnocují své měny a kde vlády odcizily povinné důchodové pojištění lidí, aby samy sebe překvapily zjištěním, že nemají na vyplácení důchodů, jakmile nová generace vydělává zoufale málo.

Nir Kouris, zakladatel Creator Nations, uvedl, že práce Paris Blockchain Week je „super důležitá,“ ale je důležité mluvit s lidmi z okolního světa. Upozornil zástupce odvětví kryptoměn, že nesmí žít v bublině, pokud chtějí zaujmout a oslovit lidi z venčí.

Ti nemají ani ponětí o tom, co je blockchain. Naším cílem je tedy používat jinou a odlišnou terminologii, abychom je všechny mohli zapojit do konverzace, dodal.

Cointelegraph během akce vyzpovídal některé demonstranty. Jen velmi málo lidí vědělo o kryptoměnách a někteří předtím slovo „Bitcoin“ nikdy neslyšeli.

Francouzi jsou známí tím, že dokážou vyjít do ulic a velmi ostře protestovat. Protesty proti snižovnání věku odchodu do důchodu prezidentem Macronem doprovázely ohně a střety s policií. Změna francouzského důchodového systému má mimo jiné zvýšit věk odchodu do důchodu o dva roky na 64 let.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Pozastavte vývoj umělé inteligence na 6 měsíců! Elon Musk a 2 600 technologických vůdců a vědců varují před AI

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *