Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nebaví vás čekání na výsledky žalob kryptosektoru? Zabavte se u TOP 9 filmů o hackerech a kyber bezpečnosti

Cointelegraph sestavil žebříček 9 nejlepších filmů s tématikou hackování a kybernetické bezpečnosti, které navrhují potenciální rizika technologií.

Sledování filmů s touto tématikou může být zábavné i poučné. Tyto snímky nabádají k zamyšlení ohledně možných důsledků narušení kybernetické bezpečnosti, ale i nezvládnutého použití technologií, které se vymknuly kontorle, včetně umělé inteligence.

Diváci se mohou dozvědět více o možných rizicích používání technologií či významu opatření k ochraně jejich online identity. Níže tedy nabízíme slíbené filmové tipy. Pro účely článku jsme použili veřejně dostupné údaje z webu ČSFD.

Válečné hry

Mladý hacker neúmyslně přistoupí k vojenskému počítačovému systému a téměř spustí jadernou válku, což vede k napínavému závodu s časem, aby zastavil blížící se katastrofu. Tento film pomohl utvářet veřejné vnímání nebezpečí počítačových sítí a potřeby lepších opatření kybernetické bezpečnosti k ochraně před potenciálními hrozbami.

 

Slídilové

Skupina bývalých hackerů je najata, aby ukradla mocné šifrovací zařízení, ale brzy zjistí, že jsou manipulováni tajemnou organizací s postranními úmysly. Film zdůraznil možné důsledky narušení dat a potřebu odborných znalostí v oblasti etického hackování a kybernetické bezpečnosti, aby se takovým incidentům zabránilo.

Nebezpečná síť

Tato kultovní klasika sleduje skupinu náctiletých hackerů, kteří se zapletou do vysoce rizikového podnikového špionážního spiknutí poté, co se nabourají do počítačového systému velké korporace. Film zvýšil povědomí veřejnosti o zranitelnosti počítačových sítí a potřebě větších opatření v oblasti kyber bezpečnosti. Film motivoval generaci počítačových nadšenců a odborníků na kybernetickou bezpečnost.

Matrix

Matrix 1 je naprostá klasika a pravděpodobně nejlepší snímek tohoto výběru. Tento ikonický sci-fi film se odehrává v dystopické budoucnosti, kde je lidstvo uvězněno uvnitř systému virtuální reality vytvořeným programy umělé inteligence. Pokud se vydáte po cestě dalších dílů, doporučujeme vynechat úplně poslední pokračování z roku 2021, které je alespoň alespoň za nás spíše ztrátou času.

Agent bez minulosti

Tento akční thriller sice není vyloženě hackerský film, ale představuje hlavního hrdinu, který musí využít své hackerské schopnosti, aby odhalil svou vlastní minulost a unikl agentům zpravodajské služby, kteří ho pronásledují. Kromě zdůraznění inherentních rizik přílišného spoléhání se na technologii film zvýšil povědomí o nutnosti ochrany údajů a rizicích ztráty soukromí.

Muži, kteří nenávidí ženy

Film je založen na prvním románu z trilogie „Millenium“ od Stiega Larssona a vypráví příběh novináře, který se spojí s mladým počítačovým hackerem, aby rozluštil desítky let starou záhadu.

Kód Enigmy

Snímek je založený na skutečném příběhu Alana Turinga, slavného matematika, který během druhé světové války pracoval na rozluštění německého kódu Enigma. Nabízí fascinující pohled na počátky moderní výpočetní techniky a kybernetické bezpečnosti.

Hacker

V tomto akčním thrilleru je odsouzený hacker propuštěn z vězení, aby pomohl vypátrat kyberzločince, který působí zmatek v globálním finančním systému. Film je pozoruhodný svým realistickým zobrazením technických aspektů hackingu a kybernetické bezpečnosti a také zkoumáním geopolitických důsledků kybernetické kriminality.

Mr. Robot

Poslední filmový tip je ve skutečnosti seriál. Sleduje inženýra kybernetické bezpečnosti, který se zaplete do hackerské skupiny a ocitne se v centru nebezpečného a složitého spiknutí. Série je známá svým přesným zobrazením hackerských technik a také zkoumáním problémů souvisejících s mocí společností, vládním dohledem a osobním soukromím.

 

 

Do komentářů nám můžete napsat, který z tipů se vám líbí nejvíc, případně můžete napsat vlastní filmové doporučení.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *