Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Někdo ukryl bitcoinový whitepaper doslova do každého počítače Apple s MacOS vydaným od roku 2018

Bílá kniha o Bitcoinu je hlavní bitcoinový dokument vydaný Satoshim Nakamotem v roce 2008. Zatím není jasné, jak se satoshiho vize dostala do každé kopie operačního systému MacOS od Mojave po Venturu. Pokud však takový počítač máte, můžete si whitepaper sami otevřít.

 

Web3 se buduje, zatímco město hoří: Paris Blockchain Week 2023 proběhl na pozadí pařížských protestů

 

Zdá se, že nikdo neví proč, ale je tam, přístupný pro každého, kdo má počítač s operačním systémem od Apple: Bitcoinový whitepaper ve formátu PDF, tajně ukrytý uvnitř operačního systému od Apple.

Každý, kdo má Mac se systémem macOS Mojave nebo novějším, si může PDF prohlédnout zadáním následujícího příkazu do Terminálu: open /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf.

Soubor je pojmenován jako simpledoc.pdf a má pouze 184 KB. Jeho (znovu)objevitelem se stal vývojář a spisovatel waxy.org Andy Baio. Na tajemný PDF dokument narazil náhodou, když se snažil vyřešit problém se svou tiskárnou.

Baio zjistil, že v nástroji macOS Image Capture se bitcoinový whitepaper používá jako vzorový dokument pro zařízení s názvem Virtual Scanner II, které může, ale nemusí pohánět funkci Apple Import z iPhone.

Ukázalo se však, že nástroj Virtual Scanner II již v roce 2021 popsal uživatel jménem bernd178 na fóru komunity MacOS. Bernd178 všiml, že v nástroji Image Capture Utility je pohřbena funkce zvaná Virtual Scanner II, která není ve výchozím nastavení povolena.

Ať už za záhadou stojí kdokoli, každý počítač od Apple od roku 2018 obsahuje bitcoinový whitepaper. Jedná se o základní bitcoinový dokument, na který si své údajné autorské právo chtěl u soudu vydobýt Craig “Faketoshi” Wright.

V únoru 2023 Wright prohrál nárok na autorská práva u soudu Spojeného království.

Nevidím žádnou perspektivu zákona, jak je v současné době uvedeno a chápáno v judikatuře umožňující ochranu autorských práv předmětů, které nejsou nikde vyjádřeny ani pevně stanoveny, řekl tehdy soudce James Mellor v rozhodnutí pro Anglický vrchní soud. Zůstává skutečností, že nebylo identifikováno žádné relevantní ‚dílo‘ obsahující obsah, který definuje strukturu formátu bitcoinových souborů.

Zatím není jasné, jak se společnost Apple zachová poté, co zpráva o tajemném dokumentu na jeho softwaru oběhla média.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Přečtěte si alespoň část – Bitcoin Whitepaper – překlad do češtiny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *