Druhá největší státní pojišťovna Číny spouští v Hongkongu hned dva kryptoměnové fondy pro bohaté investory

Čína navzdory anti-krypto politice podporuje Hongkong jako mezinárodní finanční centrum a poskytuje mu otevřený a kompatibilní postoj ke globálním inovátorům zabývajícím se obchodem s digitálními aktivy. Čínská pojišťovna právě otevírá hned dva kryptoměnové fondy.
Dolar se hroutí a již nebude světovým standardem! Donald Trump po svém obvinění varuje před cestou do pekla
Komunistická Čína se letos zdá být digitálním aktivům otevřenější, než bychom si dříve mysleli. Myšleno vzhledem k částečným zákazům kryptoměn včetně obchodování či těžby.
CPIC Investment Management, dceřiná společnost pojišťovny China Pacific Insurance Group (CPIC), spouští dva kryptofondy ve spolupráci s investiční firmou Waterdrip Capital.
CPIC Group je druhou největší majetkovou pojišťovnou (po Čínské lidové pojišťovně) a třetí největší životní pojišťovnou (po China Life Insurance a Ping An Insurance). Jedná se o státní společnost vlastněnou ústřední čínskou vládou, šanghajskou městskou vládou a China Securities Finance.
Nové kryptofondy údajně tvoří:
- fond rizikového kapitálu nazvaný Pacific Waterdrip Digital Asset Fund I, který se zaměří na investice do blockchainových projektů v rané fázi a
- fond Pacific Waterdrip Digital Asset Fund II, který bude spravovat proof-of-stake digitální aktiva.
Oba fondy se pak zaměřují na bohaté a institucionální investory. S pojišťovnou na nich spolupracuje společnost Waterdrip. Ta byla založena v roce 2017 a byla známá podporou čínského těžebního průmyslu kryptoměn a investicemi do projektů, jako je decentralizovaná síť Web3 Peaq založená na Polkadotu.
Společnost Waterdrip potvrdila novinku a dodala, že spuštění dvou společných krypto fondů souvisí s implementací pobídkových politik s virtuálními aktivy. Ty (zřejmě s podporou Čínské vlády) vytvořila vláda Hongkongu.
Začíná být zřejmé, že se Hongkong stává jakousi branou Číny do světa nových technologií včetně těch finančních, jako jsou decentralizované kryptoměny. Pevninská Čína však zůstává vůči kryptosektoru z načně nepřátelská a zaměřuje se na své CBDC se všemi hrozbami nejen pro elementární finanční svobodu, které s digitální měnou centrální banky souvisí.