Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Přinese bull market několikanásobky aktuální ceny BTC? 230x růstu Bitcoinu se už nedočkáte: Týden na trzích

Každý bull market živí FOMO a strach z uniklé příležitosti je silnější, když investoři začínají spekulovat o možnosti, že se Bitcoin stává pouze protiinflačním assetem či dokonce technologickou “akcií”. Bude ještě bull market generovat hodlerům bohatství, než se tyto dny stanou již pouhou vzpomínkou a další příležitost nebude?

Vítejte na hodlerském webu u Týdne na trzích, tentokrát mimořádně v úterý. Snad jste si krásně užili Velikonoce! Během přípravy článku stál Bitcoin 29 828 dolarů a dosahoval 7,6% růstu za posledních 7 dní. Rostla také bitcoinová dominance, která nyní představuje rovných 47 % kapitalizace kryptoměn. Sílící BTC mimochodem doprovázel začátek bull marketu v roce 2019, kdy za 5 měsíců dominance BTC stoupla z 50 na 70 procent.

Od minulého dílu sledujeme Srinivasanovu sázku o 2 mil. dolarů, že dolar do 3 měsíců zachvátí hyperinflace, která dopraví cenu Bitcoinu na 1 milion USD.

 

Někdo ukryl bitcoinový whitepaper doslova do každého počítače Apple s MacOS vydaným od roku 2018

 

Přinese bull market 230x růst Bitcoinu? (Ne)

Řada grafů naznačuje, že začíná další bull market na trhu s Bitcoinem. A když roste Bitcoin, zpravidla se k němu později přidávají i ostatní kryptoměny a býčí trh probíhá napříč celým kryptomarketem.

Král kryptomarketu by během býčího trhu opět mohl růst a dosahovat několikanásobného zhodnocení. Odhadů, kam by tentokrát jeho cena mohla vystoupat, je pochopitelně mnoho. Důvody pro hodlování BTC však nespočívají jen v potenciálním zhodnocení. Ve skutečnosti hodleři často drží bitcoiny, aby se ochránili před riziky spojenými s budoucí politickou situací či bankovním sektorem. V tomto článku nás však zajímá bull market, stejně jako ve skutečnosti každého.

Obvyklé predikce na kryptowebech vyvolávají touhy po rychlém zisku a vynechávají tu část o mnohaletém hodlování bez jistých výsledků. Lidé nechtějí moc slyšet o období, během kterého se mnozí vzdají a většina zažije bouřlivé a bolestivé výkyvy.

 

 

Tento graf naznačuje, že se odehraje scénář z roku 2019, kdy Bitcoin velmi rychle rostl o 150 %. Možná vás to překvapí, ale ve skutečnosti se jednotlivé cykly od sebe diametrálně lišily. Zatímco před deseti lety nadšencům Bitcoin vydělal na lambo, při posledním bull marketu drobným investorům v lepším případě dopomohl třeba ke Škodě, některým dokonce s malým š.

 

 

Klesající trend výnosů v jednotlivých bull marketech může paradoxně vyvolat FOMO. Kdo by si chtěl nechat utéct možná poslední cyklus, během kterého Bitcoin překoná ost atní aktiva a akciové indexy? Poslední tři bull markety hovoří jasně: nejprve 230násobný růst, pak 60násobný a naposledy už “jen” 10násobek.

Historická data vedou k závěru, že každý další cyklus bývá slabší a BTC behem něj dosáhne nižších výnosů. Trend se samozřejmě může otočit, ale jak je to reálné při současné kapitalizaci 583 miliard dolarů, kdy Bitcoin zaujímá 11 příčku v žebříčku světových aktiv těsně za Teslou a před Metou?

Neberte nás špatně, stále existuje celá řada důvodů, proč hodleři kupují a drží BTC. Jen je třeba vidět věci reálně a neočekávat 100násobný růst cen Bitcoinu během 2 let. K tomu už bohužel s velkou pravděpodobností nikdy nedojde. Stále však vypadá relativně reálně růst ceny BTC 3x až 5x.

Hodleři jsou si takové možnosti nepochybně vědomi. Influencer Anthony Pompliano v pondělí s odkazem na data zveřejněná společností Glassnode poukázal na to, že množství bitcoinů neaktivních v posledních dvou letech je na historickém maximu. Hodleři jsou silnější než kdy dřív s 53 % BTC, které 2 roky zůstávají bez pohybů.

V tomto díle šlo o to, jak silný bude příští bull market. Následující 3 grafy pak poukazují na to, že může být blízko.

 

Závěr

Kolik dalších bull marketů na trhu s Bitcoinem nás ještě čeká nikdo neví. Jedno se však zdá být zřejmé, budoucí cykly už velmi pravděpodobně nebudou ve znamení 60násobných zhodnocení. Žijeme v zajímavém časovém období a máme unikátní možnost být u toho a sledovat, jak se celé odvětví vyvíjí a jak kryptoměny získávají využití a přijetí. Je to divoký mladý sektor plný extrémních příležitostí a rizik, který nás tak baví.

Tento článek neberte jako signál k nákupu, jedná se o dlouhodobý bullish koncept. Kryptotrhy jsou nejzajímavější pro ty, kteří myslí dlouhodobě, vnímají cykly, a to, co se během nich v kryptosvětě mění. Na ty nejzajímavější novinky a změny se zaměřuje většina našich článků. A pokud také příště vyjde volně pojatý seriál Týden na trzích, dozvíte se to jako první v ponděli na webu Kryptohodler.cz.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Vše, co jste chtěli vědět o blockchainu: Co je blockchain, jak to funguje a k čemu vlastně slouží

¨
Velikonoční zajíc (@MemeingBitcoin)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *