Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rakouská banka Raiffeisen s masivní pozicí v Rusku zavírá účty českým kryptosměnárnám po akvizici Equa bank

České kryptoměnové firmy, jako jsou kryptoburzy a směnárny, přicházejí o své bankovní účty v Equa bank poté, co se banka sloučila s ke kryptoměnám nepřátelskou Raiffeisen bank.

 

Dolar se hroutí a již nebude světovým standardem! Donald Trump po svém obvinění varuje před cestou do pekla

 

Equa bank byla poslední bankou, která nesla pochodeň a umožňovala plně legálnímu podnikaní s kryptoměnami, aby mohlo vůbec fungovat, tedy aby mělo v České republice přístup k bankovnictví, upozornil Dominik Stroukal ve svém článku.

Kryptosektor v České republice přitom má šanci stát se světově významným a poskytnout zemi status leadera v rámci nových technologií a centrem inovací. Jedním příkladem za všechny je jeden ze dvou hlavních světových výrobců hardwarových peněženek, který je českou firmou – Trezor.

Stroukal k tomu uvedl:

Minimálně od revoluce mluvíme nahlas o tom, jak by se Česká republika měla přeměnit z montovny na mozkovnu, jak bychom měli podporovat odvětví s vyšší přidanou hodnotou a investovat do nových technologií. Když se to jako zázrakem stane a Česká republika se stane celosvětovým centrem úplně nového, bitcoinového světa, stačí nám jen pár let, abychom ho udusili.

Podle ekonoma by nyní centrální banka měla nastavit taková pravidla, aby se banky nemusely bát otevírat účty kryptoměnovým společnostem. To otevře dveře všem chytrým lidem a přinese příjmy do státního rozpočtu prostřednictvím daní.

Čéské krypto směnárny a burzy měly čas se připravit již od konce 2022, kdy došlo ke sloučení obou bank. Rakouská skupina Raiffeisen

je totiž svou krypto-nepřítelskou náladou známá.

Současně je rakouská společnost také známá tím, že se po napadení Ukrajiny Ruskem stala západní bankou s největší pozicí v putinovském Rusku. I přes výzvy ECB zatím odmítá zemi opustit, byť neustále hovoří o tom, že to ostře zvažuje.

Kvůli své ochotě zůstat v Rusku, které před rokem otevřelo invazivní válku v sousedním státě, se Raiffeisen stala terčem ostré kritiky a negativního veřejného mínění. Koncem března Ukrajina zařadila rakouskou banku Raiffeisen bank na seznam mezinárodních sponzorů války.

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Vše, co jste chtěli vědět o blockchainu: Co je blockchain, jak to funguje a k čemu vlastně slouží

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *