Bitcoin je hazardní token a nemá vnitřní hodnotu: Warren Buffett říká, že je pro hráče, kteří chtějí roztočit ruletu

0
ruleta, hazard, gambler, gambleři, hráči, štěstí, radost

Warren Buffett opět chrlil síru směrem k Bitcoinu (BTC) a jeho uživatelům. Podle miliardáře je kryptoměna stvořena pro gamblery a v poslední době došlo k „explozi hazardu.”

 

Strmý nárůst počtu dlouhodobých hodlerů Bitcoinu připomíná býčí trh v roce 2021, říká společnost Santiment

 

Investiční legenda Warren Buffett říká, že Bitcoin a krypto aktiva jsou pro hráče, kteří chtějí mít štěstí. V novém rozhovoru na CNBC’s Squawk Box generální ředitel Berkshire Hathaway říká, že digitální hotovost nemá žádnou vnitřní hodnotu a že ti, kdo do Bitcoinu investují, v podstatě hazardují.

Zažili jsme explozi hazardu, řekl magnát, když popsal trh s kryptoměnami. Poté dodal: Rád sázím na fotbalový zápas, když sedím a dívám se – dělá to zajímavější. Ale nemyslím si, že bych se chtěl živit sázením proti vládě.

Buffet, který si během let přisvojil úlohu kryptoměny ponižovat, v podstatě zmírnil svou rétoriku. Dříve jsme mohli slýchat mnohem ostřejší výroky na adresu digitálních aktiv.

Nyní investiční legenda říká:

Nutkání podílet se na něčem, co vypadá jako snadno vydělané peníze, je to lidský instinkt…

Je to tak lidské, a jakmile se probudí, nemůžete to vrátit zpět do láhve. Něco jako Bitcoin, je to hazardní token, nemá žádnou vnitřní hodnotu… Ale to lidem nebrání v tom, aby chtěli hrát ruletu.

Miliardář v roce 2022 hlásal, že fiat měna je jediná “skutečná” forma peněz a že myšlenka, že by jim krypto aktiva mohla konkurovat, je bláhová. Za všechny bitcoiny světa by nezaplatil 25 dolarů.

V lednu 2018, v jednom ze svých nejslavnějších citátů o Bitcoinu, Buffett zdvojnásobil předchozí tvrzení místopředsedy Berkshire Hathaway Charlieho Mungera a uvedl, že Bitcoin je „pravděpodobně jed na krysy na druhou.“

Advertisement

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Omezená zásoba BTC povede k ceně 10 000 000 uprostřed kolapsu USD: Investor do těžby zlata a stříbra Larry Lepard

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *