Bankrotující FTX obnovila aktiva ve výši 7,3 miliardy dolarů, podle právníků v budocnu zváží restart kryptoburzy

0
krypto, novinky, ui, okno, bitcoin, cesta, scenérie,

Platforma, na kterou by řada kryptonadšenců nejraději zapomněla, kdyby současně nečekali, zda se jim vrátí aspoň část ztracených prostředků – FTX – hovoří o možném restartu.

 

Rakouská banka Raiffeisen s masivní pozicí v Rusku zavírá účty českým kryptosměnárnám po akvizici Equa bank

 

Neúspěšná kryptoměnová burza Sama Bankmana-Frieda se může vrátit zpět! Nicméně, i kdyby k tomu nakonec došlo, jen málokdo by využil služeb kryptoburzy, která podlehla kolapsu po kolosálním nedostatku interních standardů.

FTX vyhlásila bankrot v listopadu 2022 a nyní může podle právního týmu, který stojí za dlužníky, v budoucnu zvažovat restart. To by zákazníkům poskytlo vytouženou možnost výběru, na kterou čeká asi 1,1 milionu věřitelů.

Podle právního týmu FTX také zváží restartování svých kryptoburzových operací, k čemuž by mělo dojít někdy ve druhém čtvrtletí roku 2024.

Při slyšení u amerického konkurzního soudu pro okres Delaware z 12. dubna právníci Sullivan & Cromwell zastupující FTX uvedli, že kryptofirma získala zpět zhruba 7,3 miliardy dolarů v likvidních aktivech.

Na stejném slyšení konkurzní soudce zamítl návrh, který by soudu umožnil upřednostnit proplacení právních poplatků bývalého generálního ředitele FTX Sama Bankmana-Frieda.

Konkurzní soudní řízení následovalo po oznámení dlužníků, že švýcarský soud vyhověl návrhu na prodej FTX Europe AG – evropské pobočky firmy. Ta byla součástí konkurzního řízení spolu s dalšími 133 dceřinými společnostmi FTX.

 

Hodování právníků na FTX bylo jen za leden vyčísleno na 34 milionů dolarů, ukazují soudní dokumenty

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem.
Advertisement
Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Strmý nárůst počtu dlouhodobých hodlerů Bitcoinu připomíná býčí trh v roce 2021, říká společnost Santiment

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *