Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase vyhrává restituci 470 000 USD v první kauze obchodování zasvěcených osob zahrnující kryptoměny

Bratr bývalého zaměstnance Coinbase profitoval ze schématu obchodování zasvěcených osob a nyní má 20 let na splacení dluhu vůči kryptoburze v historicky prvním obdobném případu zahrnnujícím kryptoměny.

 

Někdo ukryl bitcoinový whitepaper doslova do každého počítače Apple s MacOS vydaným od roku 2018

 

Podle spisu okresního soudu v New Yorku podepsaného 6. dubna a zveřejněného 10. dubna bude Nikhil Wahi – bratr bývalého produktového manažera Coinbase Ishana Wahiho – povinen začít vyplácet restituční platby. Mimo to si odpykává trest ve vězení.

470 tisíc dolarů musí podle rozsudku uhradit v plné výši do 20 let od svého propuštění z vězení. Jedná se o částku, kterou Coinbase utratila za právní služby související s vyšetřováním ministerstva spravedlnosti.

Nikhil Wahi se k činu přiznal v září 2022. Interní informace měl získávat od svého bratra a na jejich základě obchodovat. V současnosti si odpykává 10 měsíců ve vězení, kam ho soud poslal 10. ledna.

Nezákonné obchody probíhaly tak, že si Wahi předem kupoval kryptoměny, které se Coinbase chystala zalistovat, ještě před jejich zveřejněním. Bývalý zaměstnanec kryptoburzy dával tyto tipy svému bratrovi a jejich spolupracovníkovi Sameerovi Ramanihovi.

Po zalistování takové kryptoměny Nikhil Wahi prodával v zisku, čímž si údajně celkem dopomohl k zisku 892 500 dolarů. V rámci rozsudku tyto prostředky propadly vládě Spojených států.

V samostatném soudním případě Coinbase obhajovala bratry a Ramani poté, co byla tato trojice žalována Komisí pro cenné papíry a burzy za porušení ustanovení amerických zákonů o cenných papírech proti podvodům. V amicus briefu z 13. března Coinbase uvedla, že odsuzuje chování obžalovaných, ale podporuje návrh na zamítnutí případu.

Podle Coinbase SEC nemá pravomoc podat žalobu, protože dotyčné tokeny neprošly Howeyovým testem — americká právní doktrína, která hodnotí, zda je aktivum cenným papírem. Pro americkou kryptoburzu je důležité dokázat, že na své platformě žádné cenné papíry nenabízí, zejména poté, co obdržela předběžné předběžné obvinění ze strany SEC (tzv. Wells notice).

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Vše, co jste chtěli vědět o blockchainu: Co je blockchain, jak to funguje a k čemu vlastně slouží

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *