Nejrychlejší kůň závodu je zpět? Bitcoin bude i nadále překonávat zlato, říká Bernstein Investment Research

0

Společnost Bernstein Research z Wall Streetu se drží Bitcoinu jako zajištění proti potenciální ekonomické recesi a znehodnocení amerického dolaru.

 

Bankrotující FTX obnovila aktiva ve výši 7,3 miliardy dolarů, podle právníků v budocnu zváží restart kryptoburzy

 

Analytici Bernstein Research uvedli, že zatímco zlato se stává čím dál atraktivnějším, o Bitcoin je nižší zájem, přestože nabízí lepší výnosy. Podle společnosti však bude výkonnost digitální měny nadále překonávat žlutý kov.

Přestože je Bitcoin letos nejvýkonnějším aktivem (od začátku roku vzrostl přibližně o 71 %), existuje jen omezené přesvědčení, že se jedná o strukturálně nový bitcoinový cyklus a že se Bitcoin dočká nových alokací.

Analytici společnosti Bernstein náklonnost ke zlatu, ale ne k Bitcoinu přirovnávají k „nenávisti vůči nejrychlejšímu koni.” Bitcoin přitom podle analytiků překonal zlato 2,9x za přibližně 3,5 roku během covidového “tisku peněz.”

Když dojde k masivnímu znehodnocení peněz, zatímco Bitcoin i zlato rostou, Bitcoin překonává zlato.

Zpráva přichází asi týden od doby, kdy generální ředitel giganta VanEck Jan van Eck předpověděl, že zlato i Bitcoin jsou připraveny na víceleté bull runy uprostřed bankovní krize s možností ekonomické recese.

Zatímco existují i výjimky, řada hodlerů a kryptoměnových investorů nepovažuje zlato a stříbro z a konkurenční aktivum vůči Bitcoinu, ale naopak ho podporují. Hlasitým zastáncem investiční kombinace Bitcoinu a investičních kovů v portfoliu je například Robert Kiyosaki.

Advertisement

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Ethereum vypálilo nad 2 000 USD a tahá trh vzhůru! Očekávaný hard fork Shapella byl spuštěn na mainnetu ETH

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *