Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

Kryptoměnová komunita na Twitteru volá k odpovědnosti předsedu SEC Garyho Genslera. Porušil šéf komise stejná pravidla, která vehementně vymáhá vůči kryptofirmám?

 

Související: Příslib stagnace, centralizace a zániku nové technologie: Komisařka SEC protestuje proti Genslerově agendě

 

Předseda americké komise pro cenné papíry a burzy byl objeven na asi 4 roky starém videu, jak chválí kryptoměnu Algorand. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, Gensler dříve působil na MIT, kde mimo jiné učil o blockchainu.

Problém nastal až v nedávné době, kdy SEC zdvojnásobila své úsilí, pokud jde o žaloby a přímé obvinění lidí a firem z kryptosektoru za údajné porušování zákonů. Ještě závažnější je, že regulátor pod vedením Genslera v nejnovější žalobě na Bittrex označil právě Algorand za neregistrovaný cenný papír.

Řada kryptoměnových nadšenců se nyní logicky ptá, zda na Genslera platí stejná pravidla, jaká sám vymáhá v kryptosektoru. Připomeňme, že komise dokonce pod Genslerem obvinila několik influencerů právě z propagace cenných papírů.

Na záběrech, které se právě objevily, Gensler uznal bývalého kolegu z MIT a zakladatele Algorandu Silvia Micaliho. Sám pracoval jako profesor globální ekonomie a managementu na MIT, kde vyučoval kurz Blockchain a peníze, než se stal předsedou SEC.

Na jednom místě klipu Gensler zmiňuje italského informatika Micaliho, zakladatele projektu Alogrand:

…Je to vítěz Turingovy ceny na MIT, se kterým spolupracuji… Silvio má skvělou technologii, má výkon, mohli byste na ní vytvořit Uber.

Genslerovu chválu namířenou na Algorand slyšelo publikum na konferenci Massachusetts Institute of Technology () „Fintech Beyond Crisis,“ která se konala 25. dubna 2019. Kromě toho se zdá, že Gensler Algorand chválil na mnoha veřejných akcích přinejmenším od roku 2019.

Video podnítilo partnera Cinneamhain Ventures Adama Cochrana, aby vzal na paškál dlouhodobou radu od Genslera, aby se kryptofirmy registrovaly u regulátora. Uvedl:

Pokud existuje nějaká cesta k registraci, světoznámý profesor MIT, který osobně zná předsedu SEC, na to může přijít, nebo zvednout telefon a zavolat předsedovi…

Reportérka Fox Business Eleanor Terrettová očekává, že Gensler bude vyslýchán kvůli jeho Algorandovým komentářům v jeho nadcházejícím svědectví před výborem Sněmovny reprezentantů pro finanční služby 18. dubna.

ALGO se dostalo na trh koncem června 2019, dva měsíce po Genslerově projevu. Někteří uživatelé na Twitteru poukázali na ztráty, které si případní investoři mohli připsat, pokud by se nechali inspirovat výroky Genslera o jeho výkonu:

Pokud jste koupili 100 dolarů Algorandu, když vám Gensler řekl, že na něm mohou postavit Uber, měli byste nyní 5 dolarů.

Ve Spojených státech spadá propagace cenného papíru pod zákon o cenných papírech z roku 1933 a zákon o burze cenných papírů z roku 1934. Tyto zákony upravují nabídku a prodej cenných papírů, vyžadují registraci nebo výjimku a zakazují zkreslování nebo opomenutí podstatných skutečností. A ti, kteří se dostanou do konfliktu se zákonem, mohou čelit občanskoprávním a trestním postihům, včetně pokut a vězení.

 

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Kryptoměnová burza Bittrex se sídlem v Seattlu v procesu likvidace operací v USA uprostřed regulatorní nejistoty

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *