Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC nedokázal odpovědět, zda je Ethereum cenný papír: Jak proběhlo grilování Genslera v Kongresu?

Gary Gensler, předseda americké komise pro cenné papíry a burzy, který opakovaně tvrdí, že problémem není regulační nejasnost, ale jejich nedodržování, nedokázal na sněmovním výboru odpovědět, zda je Ethereum cenný papír nebo komodita.

 

Největší americká kryptoměnová burza zvažuje odchod ze země! Podle CEO je na vině regulační nejasnost v USA

 

Patrick McHenry, předseda výboru pro finanční služby Sněmovny repre zentantů Spojených států, vyslýchal Genslera ohledně jeho zásahů do kryptosektoru.

Již ve svém úvodním slově během slyšení o dohledu nad SEC z 18. dubna McHenry upozornil na „trestání“ firem s digitálními aktivy prostřednictvím regulace vynucováním bez jasné cesty k dodržování předpisů.

Ve svém písemném svědectví pro výbor Sněmovny finančních služeb Gensler řekl představenstvu, že „převážná většina kryptotokenů jsou cenné papíry“ a „z toho vyplývá, že mnoho krypto zprostředkovatelů je transakcemi s cennými papíry a musí se registrovat u SEC.

Kongresman tedy naléhal na předsedu SEC Garyho Genslera, aby poskytl jasnou odpověď na otázku, zda Ethereum považuje za cenný papír pod dohledem SEC, nebo je komoditou podléhající Commodity Future Trading Commission (CFTC).

Žádám vás, abyste nyní, když sedíte na své pozici, posoudil podle platných zákonů, zda je ether komoditou, nebo cenným papírem.

Vy jste to posoudil předem: Přijali jste 50 donucovacích opatření. Zjišťujeme za pochodu, jak podáváte žaloby, jak lidé dostávají oznámení Wells, co je podle vás, podle vaší agentury, cenný papír, dodal.

Gensler však i přes předešlé kroky v čele komise nedokázal najít jasnou odpověď na jasnou otázku. Někteří zákonodárci pak upozornili na to, že si Gensler možná neoprávněně přisvojil právo regulovat kryptosektor, k čemuž mu Kongres neposkytl mandát.

Gensler dříve opakovaně tvrdil, že věří, že jeho agentura má pravomoc, kterou potřebuje k dohledu nad kryptoměnami, a že všechny kryptoburzy by se měly zaregistrovat u regulátora.

Genslerova opakovaná prohlášení vůči průmyslu, aby „přišli a registrovali se,“ jsou podle dopisu podepsaného republikány „úmyslným zkreslením“ rámce jeho agentury.

Vzhledem k tomu, že NSE může kótovat pouze cenné papíry, které byly nabídnuty v souladu se zákony o cenných papírech, nemožnost registrace činí současný rámec NSE nevhodným pro platformy pro obchodování s digitálními aktivy.

Nedostatek jasnosti ze strany SEC ohledně toho, jaká digitální aktiva jsou považována za cenné papíry, navíc omezuje to, co může NSE kótovat, uvádí se v dopise.

Bylo to porvé, kdy byl Gary Gensler grilován před výborem ohledně toho, jak vede SEC proti kryptosektoru. Diskuze zahrnuje řadu momentů, kdy čelil horkým chvílím.

Místopředseda výboru Sněmovny pro finanční služby French Hill například uvedl:

Mám hluboké výhrady k přístupu Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) k digitálním aktivům, včetně jejího probíhajícího boje s CFTC a její snahy předejít snahám obou stran v Kongresu o přijetí legislativy týkající se platebních stablecoinů.

Gensler se považuje za zastánce ochrany investorů. Většina kryptoprůmyslu ho ale považuje za překážku inovací či ekonomického pokroku plynoucího z odvětví. Stručně řečeno, pro kryptoinvestory není oblíbený ani považován za spravedlivého, takže pro hatery přineslo jeho vykrucování a blábolení spoustu radostných chvil.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *