Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Intel přestane vyrábět čipy pro těžaře Bitcoinu, od zastavení příjmu objednávek si slibuje snížení nákladů

Největší světový výrobce polovodičových čipů Intel plánuje ukončení výroby své řady bitcoinových těžařů. Blockscale končí v rámci úsilí o snížení nákladů.

 

SEC obvinila kryptoburzu Bittrex a jejího spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele Williama Shiharu

 

Intel zrušil své plány na své připojení se mezi výrobce čipů pro těžbu Bitcoinu či jiných proof-of-work kryptoměn.

Společnost přestane přijímat objednávky na ASIC Blockscale řady 1000 do 20. října. Agentura Reuters uvádí, že byl tento krok Intelu zaměřen na strategii upřednostnění výroby určitých čipů externím zákazníkům, což snižuje celkové náklady.

Poslední dodávky objednané před zmíněným termínem společnost dodá zhruba v dubnu 2024. Intel přitom uvedl na trh těžební čipy Blockscale teprve v dubnu 2022, tedy ani ne před rokem.

Společnost předpokládá roční snížení nákladů až o 10 miliard USD díky iniciativám na snížení nákladů a zvýšení efektivity do roku 2026. I přes ukončení výroby těžebního hardwaru se chce nadále poohlížet po příležitostech v krypto prostoru.

Novinku v roce 2022 oznámil Raja Koduri, tehdejší šéf GPU a akcelerátorové divize AXG. Koduri však později Intel opustil po restrukturalizaci této divize, což mohlo uspíšit také zrušení plánů na výrobu minerů.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Americký kongres chystá novou regulaci pro stablecoiny stanovující nové povinnosti pro jejich emitenty v USA

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *