Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Velká Británie může mít kryptoregulaci do jednoho roku, říká ekonomický tajemník po schůzce s Armstrongem

Spojené království by mohlo stanovit regulaci digitálních aktiv do 12 měsíců. Britský zákonodárce to uvedl s tím, že země chce využít výhod, které blockchain může přinést soukromému sektoru a ekonomice.

 

CEO Circle Jeremy Allaire reaguje na Stablecoinový zákon v Kongresu: Nadvláda amerického dolaru je v sázce

 

Andrew Griffith, ekonomický tajemník ministerstva financí Spojeného království, řekl, že dlouhodobou vizí je „umožnit firmám co nejvíce využít příležitostí z kryptoaktiv“ pomocí řádné krypto regulace.

Británie přitom má v této oblasti co zlepšovat poté, co se nedávno ukázalo, že tamní krypto společnosti a burzy mají problém najít banku, která by jim poskytla základní bankovní služby.

Politik říká, že nyní je britská vláda v dobré pozici pro regulaci kryptoměn „pragmatickým“ a „přiměřeným“ způsobem. Zdálo se také, že odkazuje na odchod Spojeného království z Evropské unie:

Myslím, že zde bude časové okno příštích 12 měsíců. Ve Spojeném království máme toto skvělé aktivum, máme zpět kontrolu nad souborem pravidel – což Spojené království nemělo po desetiletí – takže máme schopnost pohybovat se agilním a přiměřeným způsobem.

Griffith dále vysvětlil, že regulační rámec kryptoměn smísí stávající zákony o finančních aktivech s novými pravidly specifickými pro kryptoměny.

Kdekoli je to možné, chceme vidět stejné aktivum regulované stejným způsobem, ale v oblasti krypto aktiv nebo distribuované účetní knihy jsou nějaké další příležitosti a my toho chceme využít.

Pokud jde o CBDC, digitální měna centrální banky má podle politika mnohem delší “dodací dobu,” než kryptoregulace. Griffith dodal, že by měla proběhnout širší politická debata týkající se soukromí a technologie digitální libry, aby bylo zajištěno, že budou vyřešeny všechny obavy:

Pokud chcete mít suverénní digitální měnu, musíte mít nejvyšší úroveň odolnosti a infrastruktury, takže se to nestane přes noc.

Ve stejné době, kdy britský ekonomický tajemník poskytl tyto informace, se měl také sejít se šéfem Coinbase.

Spojené království rychle postupuje směrem k rozumné regulaci kryptoměn, aby podpořilo ekonomický růst a ochranu spotřebitelů. Jsme nadšeni, že budeme nadále investovat ve Spojeném království, uvedl.

Brian Armstrong se s Griffithem sešel, když byl v Británii, aby zde přednesl projev o tom, jak by se Spojené království mohlo stát „inovačním centrem pro ekonomiku Web3.“

Po svém výstupu na londýnské fintech konferenci Armstrong navíc prozradil, že největší americká kryptoměnová burza zvažuje odchod z USA kvůli regulační nejasnosti.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *