Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptosektor a jeho zákazníci mají problém najít banku ve Spojeném království! Nyní vyzývají vládu, aby jednala

Ve Velké Británii narostl neduh omezování kryptosektoru ze strany bank do rozměrů, které již podle některých ohrožují odvětví jako takové. Vyzývají tak tamní vládu k řešení této situace.

 

Investor omylem spálil NFT CryptoPunka za 77 ETH a přišel o 3 miliony korun ve snaze půjčit si peníze

 

Pro mnoho britských kryptoměnových společností je obtížné získat bankovní služby. Řada britských bank zcela omezuje svou interakci s tímto sektorem, což má dopad také na zákazníky.

Zatímco ve Spojených státech k podobným problémům došlo po kolapsu amerických bank Silicon Valley, Silvergate a Signature, Británie vytvořila problém s kryptobankovnictvím již od roku 2021.

Su Carpenter, ředitelka operací lobbistické skupiny obhajující digitální aktiva CryptoUK, v pondělním dopise ekonomickému tajemníkovi ministerstva financí Andrew Griffithovi uvedla:

Mnoho velkých britských bank nyní zavedlo zákazy nebo omezení a my se obáváme, že ostatní banky a poskytovatelé platebních služeb (PSP) mohou brzy následovat jejich příklad.

Lisa Cameron, členka parlamentu a předsedkyně skupiny Crypto and Digital Assets, uvedla, že již problém blokování kryptosektoru ze strany bank nastínila v parlamentu.

Problém nemají jen podniky, ale také samotní zákazníci bank. Ti si například stěžují, že jim jejich banka blokuje převody na kryptoburzy.

Alison Rose, generální ředitelka NatWest, na slyšení v únoru řekla výboru pro finance Dolní sněmovny, že banka „blokovala retailovým a bohatým zákazníkům převod do kryptoaktiv kvůli volatilitě a stabilitě platformy.“

V březnu NatWest začal omezovat platby zákazníků na kryptoburzy nad 1 000 britských liber za den a 5 000 britských liber na 30denní období, aby ochránil spotřebitele před „krypto-zločinci.“

Banky svými omezeními nechtěně zdůrazňují jednu z hlavních předností kryptoměn v čele s Bitcoinem. Pokud banka rozhoduje o tom, co si za své vlastní peníze můžete koupit a kam je smíte poslat, jsou to stále ještě vaše peníze? A nebylo by moudré jen pro případ držet část majetku na peněžence, ke které máte přístup pouze vy sami?

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Německá banka Dwpbank nabídne obchodování s bitcoiny a kryptoúčty 1200 přidruženým bankám na nové platformě

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *