Kryptosektor a jeho zákazníci mají problém najít banku ve Spojeném království! Nyní vyzývají vládu, aby jednala

0
Londýn, Angie, Británie, UK

Ve Velké Británii narostl neduh omezování kryptosektoru ze strany bank do rozměrů, které již podle některých ohrožují odvětví jako takové. Vyzývají tak tamní vládu k řešení této situace.

 

Investor omylem spálil NFT CryptoPunka za 77 ETH a přišel o 3 miliony korun ve snaze půjčit si peníze

 

Pro mnoho britských kryptoměnových společností je obtížné získat bankovní služby. Řada britských bank zcela omezuje svou interakci s tímto sektorem, což má dopad také na zákazníky.

Zatímco ve Spojených státech k podobným problémům došlo po kolapsu amerických bank Silicon Valley, Silvergate a Signature, Británie vytvořila problém s kryptobankovnictvím již od roku 2021.

Su Carpenter, ředitelka operací lobbistické skupiny obhajující digitální aktiva CryptoUK, v pondělním dopise ekonomickému tajemníkovi ministerstva financí Andrew Griffithovi uvedla:

Mnoho velkých britských bank nyní zavedlo zákazy nebo omezení a my se obáváme, že ostatní banky a poskytovatelé platebních služeb (PSP) mohou brzy následovat jejich příklad.

Lisa Cameron, členka parlamentu a předsedkyně skupiny Crypto and Digital Assets, uvedla, že již problém blokování kryptosektoru ze strany bank nastínila v parlamentu.

Problém nemají jen podniky, ale také samotní zákazníci bank. Ti si například stěžují, že jim jejich banka blokuje převody na kryptoburzy.

Alison Rose, generální ředitelka NatWest, na slyšení v únoru řekla výboru pro finance Dolní sněmovny, že banka „blokovala retailovým a bohatým zákazníkům převod do kryptoaktiv kvůli volatilitě a stabilitě platformy.“

V březnu NatWest začal omezovat platby zákazníků na kryptoburzy nad 1 000 britských liber za den a 5 000 britských liber na 30denní období, aby ochránil spotřebitele před „krypto-zločinci.“

Banky svými omezeními nechtěně zdůrazňují jednu z hlavních předností kryptoměn v čele s Bitcoinem. Pokud banka rozhoduje o tom, co si za své vlastní peníze můžete koupit a kam je smíte poslat, jsou to stále ještě vaše peníze? A nebylo by moudré jen pro případ držet část majetku na peněžence, ke které máte přístup pouze vy sami?

Advertisement

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Německá banka Dwpbank nabídne obchodování s bitcoiny a kryptoúčty 1200 přidruženým bankám na nové platformě

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *