Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Binance a Changpeng ‘CZ’ Zhao zažalováni komisí CFTC za rozsáhlé porušení obchodních pravidel USA!

Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) podala žalobu na Binance a generálního ředitele Changpenga „CZ“ Zhao.

 

Letošní setkání G7 v Hirošimě přinese tlak mocností na koordinovanou regulaci kryptoměn, uvádí japonská média

 

Kryptoměnová burza a její zakladatel Changpeng Zhao údajně porušili pravidla obchodování. Burza se mimo jiné řádně nezaregistrovala. Měla tak podle CFTC učinit u u regulátora komodit a derivátů, tedy u CFTC.

Trh kryptoměn zaznamenal několikaprocentní pokles, což mnozí připisují právě žalobě na největší kryptoburzu na světě či její americkou odnož Binance.US.

Jak Kryptohodler informoval, Binance již v únoru oznámila, že se chystá na urovnání regulačních a donucovacích vyšetřování ve Spojených státech. Tehdy burza uvedla, že očekává případné pokuty či mimosoudní vyrovnání, které bude muset v USA zaplatit.

Kromě CFTC vyšetřuje Binance i Internal Revenue Service (daňový úřad) a federální žalobci, kteří zkoumali dodržování pravidel proti praní špinavých peněz. Mezitím Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zvažovala, zda Binance neumožnila americkým obchodníkům přístup k neregistrovaným cenným papírům.

Kryptoburza slouží k tomu, že zákazníkům umožňuje obchodování s Bitcoinem, Ethereem či Litecoinem a dalšími kryptoměnami. Žaloba by však mohla naznačit, že takové služby nejsou v USA za určitých okolností legální. Přímý zákaz obchodování kryptoměn po vzoru Číny nicméně v USA není.

Společnost a její manažeři podle CFTC úmyslně porušili zákony USA. V žalobě se uvádí:

Binance, Zhao a Lim, bývalý Chief Compliance Officer (“CCO”) platformy, po celou dobu věděli, že nabídka služeb Binance zákazníkům nacházejícím se ve Spojených státech podrobuje Binance registračním a regulačním požadavkům podle amerických zákonů.

Podle žaloby Binance zakryla umístění svých výkonných kanceláří a také „identity a umístění subjektů provozujících obchodní platformu.“ Řeč je o Binance.com, která právě za účelem ochrany před regulátory údajně neměla stanoveno místo podnikání.

Binance zaměstnává ve Spojených státech nejméně 60 lidí a „toto číslo se stále zvyšuje,“ uvedla CFTC v žalobě. Je také držitelem ochranných známek USA a od roku 2019 provozuje BInance.US.

Mezi další obvinění ze strany CFTC patří tvrzení, že porušila ustanovení zákona o komoditní burze a nařízení CFTC, včetně právně nařízené implementace kontrol proti praní špinavých peněz a Poznej svého zákazníka (AML/KYC). Ani tím však žaloba ještě nekončí.

Zhao a další jednající jménem Binance využili Signal – s povolenou funkcí automatického mazání – k zapojení do obchodní komunikace, a to i poté, co Binance obdržela žádosti o dokumenty od CFTC a poté, co Binance údajně rozeslala oznámení o uchování dokumentů svým zaměstnancům, pokračovala žaloba…

Burza navíc údajně také „obchodovala na své vlastní platformě prostřednictvím přibližně 300 „domácích účtů.“ Ty měl vlastnit sám Zhao buď přímo, nebo nepřímo prostřednictvím účtů vlastněných subjekty, které Zhao vlastní nebo ovládá. Binance tuto aktivitu svým zákazníkům nesdělila.

 

Herní gigant Sony patentuje technologii pro převody NFT mezi konzolemi PlayStation a dalšími zařízeními

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Investor omylem spálil NFT CryptoPunk za 77 ETH a přišel o 3 miliony korun ve snaze půjčit si peníze

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *