Generální ředitel Binance Changpeng ‘CZ’ Zhao odmítá obvinění z manipulace trhu a obchodování proti zákazníkům

0
CZ, Changpeng, Zhao

Changpeng Zhao odmítl obvinění Commodities Futures and Trading Commission. Uvedl, že kryptoburza Binance za žádných okolností neobchoduje za účelem zisku ani nemanipuluje trhem.

 

Investor omylem spálil NFT CryptoPunk za 77 ETH a přišel o 3 miliony korun ve snaze půjčit si peníze

 

Ve svém obvinění CFTC mimo jiné obvinila šéfa Binance Zhaa z toho, že na své platformě obchodoval proti svým zákazníkům. Tyto manipulace měl provozovat na 300 obchodních účtech, které přímo či nepřímo vlastnil či ovládal.

Ve svém úterním příspěvku na blogu Zhao tato obvinění odmítl. Uvedl však, že když Binance obchoduje, jde především o to, aby přeměnila své výnosy z kryptoměn na pokrytí výdajů ve fiatu nebo jiných kryptoměnách.

Binance.com za žádných okolností neobchoduje za účelem zisku ani „nemanipuluje“ s trhem. Binance „obchoduje“ v řadě situací. Naše výnosy jsou v kryptoměnách. Potřebujeme je čas od času směňovat, abychom pokryli výdaje ve fiatu nebo jiných kryptoměnách. Máme pobočky, které poskytují likviditu pro méně likvidní páry. Tyto pobočky jsou speciálně monitorovány, aby neměly velké zisky.

Osobně mám na Binance dva účty: jeden pro Binance Card a jeden pro mé kryptoměny. Používám naše vlastní produkty a ukládám své krypto na Binance.com. Potřebuji také čas od času převést kryptoměnu, abych zaplatil za své osobní výdaje nebo za kartu, dodal.

CZ také vyvrací tvrzení, že jeho zaměstnanci se zabývali „obchodováním zasvěcených osob.“ Binance má pro zaměstnance 90denní pravidlo neobchodování, uvedl a dodává:

Toto má zabránit zaměstnancům v aktivním obchodování. Našim zaměstnancům také zakazujeme obchodovat s futures.

Zaměstnanci mají také zakázáno obchodovat digitální aktiva, o kterých získali interní informace.

Sám tyto zásady přísně dodržuji, dodává CZ. Nikdy jsem se také nezúčastnil Binance Launchpad, Earn, Margin nebo Futures. Vím, že nejlepší využití času je vybudování pevné platformy, která bude sloužit našim uživatelům.

Zhao dále popírá obvinění, že jsou v úsilí o dodržování předpisů laxní. Uvedl, že Binance.com vyvinula technologii, která je „nejlepší ve své třídě“ a v současné době má více než 750 lidí, kteří pracují na tom, aby firma fungovala v mezích Anti-Money Laundering (AML) a Know Your Customer (KYC).

Ke dnešnímu dni jsme vyřídili více než 55 000 žádostí o LE a pomohli jsme US LE zmrazit/zabavit více než 125 milionů dolarů ve finančních prostředcích jen v roce 2022 a zatím 160 milionů dolarů v roce 2023.

Advertisement

Binance.com vlastní 16 licencí k nabízení služeb obchodování s digitálními aktivy, což je nejvíce ze všech platforem pro obchodování s kryptoměnami, uzavírá CZ.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Kryptoburza Binance a Changpeng ‘CZ’ Zhao zažalováni komisí CFTC za rozsáhlé porušení obchodních pravidel USA!

 

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *