Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Investor omylem spálil NFT CryptoPunk za 77 ETH a přišel o 3 miliony korun ve snaze půjčit si peníze

Ke ztrátě tokenu v hodnotě asi 3 miliony korun došlo, když Brandon Riley omylem odeslal aktivum na adresu pro pálení, což trvale odstranilo jeho FT z oběhu.

Kryptosvět vytiskl další zprávu o nešťastném investorovi, který ze dne na den přišel o velké peníze. Ztráta za 3 miliony korun otřásla Brandomem Rileyem, který omylem spáli svého CryptoPunka.

Nezaměnitelný token (NFT) z kolekce CryptoPunks v hodnotě 77 etherů byl poslán na adresu pro pálení tokenů. Sběratel však měl v úmyslu si proti němu půjčit nějaké peníze na nákup dalšího NFT.

Brandon Riley si CryptoPunk #685 do své sbírky přidal 13. března. Zaplatil za něj v přepočtu asi 3 miliony korun. Nešťastník se ještě stihl se svým nákupem pochlubit na Twitteru, kde 19. března napsal:

Nyní cítím, že je vhodný čas představit #BAYC 586 a #Punk 685 (získáno před týdnem). Doufám, že obojí vydrží deset let… LGF!

Investor se později rozhodl své NFT použít pro půjčku. Za tímto účelem se pokusil cryptopunka wrappovat. To se mu však nepovedlo bez potíží.

 

Bylo mi řečeno, abych se držel přesně pokynů, tak jsem to udělal,” vysvětlil Riley. Svým neopatrným krokem si prohrál NFT za 77 ETH, v hodnotě přes 135 tisíc dolarů. Uvedl:

Newrappoval jsem toho punka, abych ho prodal na Blur. Měl to být můj „navždy punk.“ Číslo je přesným opakem čísla mé opice. Wrappoval jsem to jen proto, že jsem si za něj potřeboval půjčit nějakou likviditu.

Mějte prosím na paměti, že nejsem vývojář, vůbec se v těchto smlouvách nevyznám a nerozumím tomu, jak wrapované punky fungují. Zpětně je velmi snadné vidět všechny chyby, kterých jsem se dopustil.

Je to pro mě opravdu zničující chyba, ale […] není to ničí vina, jen moje. Myslím, že jsem se o to neměl pokoušet sám, dodal a dále varoval ostatní investory:

Zůstaňte tam venku všichni v bezpečí a buďte prosím mnohem opatrnější, než jsem byla já.

Příběh však nabral nečekaně dobrý konec, když se Punk 685 přesunul na bitcoinový blockchain.

Obrovské díky @olliesblog za to, že pro mě tak laskavě a nezištně vzkřísil Punk 685. Nyní žije v bitcoinovém blockchainu jako ordinal, zapsaný na satoshi z doby před více než deseti lety!

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *