Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Letošní setkání G7 v Hirošimě přinese tlak mocností na koordinovanou regulaci kryptoměn, uvádí japonská média

Podle tiskové agentury Kyodo má příští setkání G7 přinést společný tlak sedmi největších demokracií na přísnější regulace kryptoměn po celém světě.

 

Zakladatel Terra (LUNA) Do Kwon byl zatčen! Šéf krypto projektu s černou historií čelí obvinění z podvodu

 

Na nadcházejícím summitu G7 se opět setkají leadeři Francie, Itálie, Japonska, Kanady, Německa, Velké Británie a USA. Očekává se, že společně načrtnou strategii spolupráce pro kryptoregulace.

Podle zprávy se jedním z cílů setkání stane zajistit společný tlak nejvyspělejších hospodářství světa v oblasti digitálních aktiv. To znamená zvýšit transparentnost kryptoměn, zvýšit ochranu spotřebitelů a řešit údajná rizika pro globální finanční systém.

Letošní summit se má konat v květnu v Hirošimě. Paralelní úsilí o standardy pro digitální aktiva přitom již vyvíjejí Rada pro finanční stabilitu (FSB), Mezinárodní měnový fond (MMF) a Banka pro mezinárodní platby (BIS).

Nikoho asi nepřekvapí, že návrhy těchto institucí často nejsou pro kryptosektor dvakrát příznvé. Například v únoru MMF zveřejnil akční plán týkající se kryptoaktiv, který vyzývá země, aby zrušily status zákonného platidla pro kryptoměny. Odpor MMF vůči kryptoměnám jako zákonnému platidlu je dobře znám, zvláště poté, co Salvador přijal Bitcoin jako svou oficiální měnu v září 2021.

Úsilí o zpřísnění pravidel pro digitální aktiva by mohlo přijít také ze strany USA. Zde se v posledních měsících zhoršilo podnebí pro kryptoměnové byznysy i vývoj, když se pod Bidenovou vládou roztrhl pytel se zásahy ze strany některých agentur v čele se SEC.

Nejnověji proti největší americké kryptoburze Coinbase: Coinbase obrdžela předběžné obvinění SEC Wells, může čelit rozsáhlému obvinění z neregistrovaných cenných papírů

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Téměř 240 000 ethereových adres si nevyzvedlo tokeny Arbitrum: Jak zjistit, jestli máte nárok na airdrop ARB?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *