Zakladatel Terra (LUNA) Do Kwon byl zatčen! Šéf krypto projektu s černou historií čelí obvinění z podvodu

0

Generální ředitel Terraform Labs a zakladatel neblaze proslulého stablecoinu UST byl po měsících na útěku zatčen na Černé Hoře.

 

Alarmující zpráva kyberbezpečnostní firmy Kaspersky říká, že třetina držitelů kryptoměn v USA zažila krádež

 

Do Kwon byl podle zprávy místního korejského média Yonhap News Agency zadržen na Balkánu. Podle úřadů měl u sebe falešné dokumenty, za což mu rovněž hrozí obvinění.

Podezřelý, pravděpodobně Kwon, byl zadržen na letišti Podgorica se svým obchodním partnerem Hon Chang Joonem při pokusu letět do Dubaje, uvedl ministr vnitra Černé Hory Filip Adžič.

Kwon byl na útěku několik měsíců poté, co byl obviněn ze zločinů jak ze strany americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) tak jihokorejských úřadů za údajné vedení multimiliardového podvodného schématu.

Obvinění souvisejí s jeho údajnou rolí při kolapsu tokenu Terra Luna Classic (LUNC) v hodnotě 40 miliard USD a stablecoinu TerraClassicUSD (USTC) loni v květnu.

V soudním podání podepsaném právníkem Spojených států Damianem Williamsem byl 31letý podnikatel obviněn z osmi samostatných bodů obžaloby, včetně podvodu s komoditami, podvodu s cennými papíry a spiknutí s cílem podvést a zapojit se do manipulace s trhem.

Další obvinění souvisejí se sérií údajně zavádějících prohlášení o efektivitě stablecoinu TerraClassicUSD (USTC) při udržování vazby na americký dolar. Podle úřadů si tímto počínáním vydělal miliardy dolarů.

Od kolapsu ekosystému Terra (nyní Terra Classic) se Kwon údajně pohyboval mezi Singapurem, Dubají a Srbskem.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem.
Advertisement
Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

O možnostech, jak vydělat peníze na kryptoměnách. Nejdřív vás ale naučíme, co je vlastně kryptoměna! (akt. 2023)

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *