Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Technologický ředitel Tetheru dává za pravdu bitcoinovým maximalistům: Bitcoin je nejlepší způsob držení bohatství

CTO společnosti Tether stojící za stablecoinem USDT hovořil o problémech konkurenčního USDC a pochválil Bitcoin.

 

SEC se poprvé zaměřila na DAO: Sushi se připravuje na boj a zakládá fond právní ochrany za 3 mil. dolarů

 

Na Paris Blockchain Week 2023 technologický ředitel Tetheru Paolo Ardoino sdílel své názory v rozhovoru s reportérem Cointelegraphu Josephem Hallem. V souvislosti s depegem USDC uvedl, že úkolem emitenta stablecoinů je chránit rezervy a fondy všemi svými možnostmi.

Myslím, že chybou našeho konkurenta bylo nechat v bance 3 miliardy dolarů nebo více, které nebyly pojištěny. […] A byl jsem překvapen, když jsem viděl tento nedostatek pochopení řízení rizik ze strany velkých konkurentů v tomto prostoru.

Tether podle něj nedoufá v pád USDC na nulu. „Pokud jste v tomto odvětví sami, ve skutečnosti to není průmysl,” uvedl. Dobrým nápadem není ani přílišné exponování v jednom regionu, jako jsou USA, dodal Ardoino.

Na otázku, zda lze americký dolar stále považovat za uchovatele hodnoty, Ardoino odpověděl, že v některých zemích by to tak mohlo být. Tether CTO se však vyjádřil, že co se týče ukládání bohatství, Bitcoin je stále nejlepší. Řekl:

Myslím si, že Bitcoin je skutečně nejlepší způsob, jak držet vlastní bohatství, a je to nejbezpečnější způsob. A myslím, že pokud se něco děje v těchto měsících, tak to jen dokazuje, že bitcoineři a Bitcoin maxis měli celou dobu pravdu.

Pád banky SIlvergate vedl tento měsíc k několkadennímu odklonu USDC a DAI od své dolarové fixace. USDC držel nemalou část rezerv v kolabující bance a DAI zase v USDC, čímž se problémy přenesly i na něj.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Herní gigant Sony patentuje technologii pro převody NFT mezi konzolemi PlayStation a dalšími zařízeními

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *